Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

Filede kızlar Sakarya erkekler Kocaeli

Filede kızlar Sakarya erkekler Kocaeli
10.05.2017 - 17:05

GENÇ KIZLAR
İlimizi Genç kızlar kategorisinde temsil edecek olan Düzce Belediyespor. 11-14 Mayıs 2017 tarihleri arasında Sakarya ilinde yapılacak olan grup maçlarında Bolu, Zonguldak, Sakarya, Karabük ve Bartın şampiyonları ile mücadele edecek.
GENÇ ERKEKLER
Genç erkekler kategorisinde ilimizi temsil edecek olan Halk Eğitim Merkezi 11-14 Mayıs 2017 tarihleri arasında Kocaeli ilinde birbirinden zorlu rakiplerle üst tur mücadelesi verecek. Temsilcimiz Kocaeli ilinde Yalova, Sakarya, Bursa (3 takım), Karabük, Kocaeli temsilcileri ile karşılaşacak.
AYRINTILAR
Şampiyonada genç kızlarda 1999 ve daha sonraki doğumlu sporcular forma giyebilecek. Genç kızlarda file yüksekliği 2.24 olarak belirlendi. Genç erkeklerde 1998 ve daha sonra doğanlar oynayabilecek. Genç erkeklerde file yüksekliği 2.40 olarak belirtildi. Gruplarında birinci olan takımlar ile gruplarda en iyi ikinci 4 takım bir üst tura yükselecek.
İŞTE TALİMAT
  GENÇ  (KIZ-ERKEK) GRUP BİRİNCİLİĞİ MÜSABAKA TALİMATI

1) Genç Kız ve Erkek grup birinciliği müsabakaları 11-14 Mayıs 2017 tarihleri arasında yapılacaktır. Müsabakalarla ilgili TEKNİK TOPLANTI ve KUR’A ÇEKİMI 10 Mayıs 2017 Çarşamba günü saat 18:00’de ilgili yarışma merkezlerinde yapılacaktır.  

2) Müsabakalar Turnuva Usulü oynanacak olup;
Genç Kızlarda: : Gruplarda 1. olan 14 takım ile gruplarda en iyi 2.’lerinden (puan, galibiyet sayısı, set ve sayı averajı) 2 takım daha (en az 5 takımın katıldığı grupların 2.’leri değerlendirmeye alınacaktır.) toplam 16 takım Finale yükselir. *5’li ve 6’lı grupta 1 gün çift seans oynatılacaktır.

Genç Erkeklerde:  Gruplarda 1. olan toplam 12 takım ile grup 2.’lerinden (puan, galibiyet sayısı, set ve sayı averajı) 4 takım daha (en az 5 takımın katıldığı grupların 2.’leri değerlendirmeye alınacaktır.) toplam 16 takım Finale yükselir. *5’li ve 6’lı grupta 1 gün çift seans oynatılacaktır.

3) Müsabakalara erkeklerde 1998 ve daha yukarı doğumlular; kızlarda 1999 ve daha yukarı doğumlular katılırlar. Federasyon Temsilcileri/Gözlemcileri lisans kontrollerini teknik toplantıda ve gerekirse maçlarda yapacaklardır. 
4) (TVF Antrenör Eğitim Talimatı Madde 6.2) Genç Kategorisinde Takım Baş Antrenör en az 2.Kademe, Yardımcı Antrenör en az 1.Kademe antrenörlük belgesine sahip olmalıdır. (Madde 20.) 2016-2017 sezonu vizesini yaptırmayan ve antrenörü olmayan takımlar sahaya çıkamayacaktır. (Antrenör Vize işlemi belgelerini www.tvf.org.tr adresinden indirebilirsiniz.) Antrenörler lisanslarını maç esnasında sorulduğu zaman gözlemciye göstermek zorundadırlar.
5)Federasyon temsilcileri müsabaka talimatında geçmeyen konular hakkında karar verme yetkisine sahiptir.
ÖNEMLİ 
6) – TAKIMLARA ÖDEME: 14 SPORCU +1 ANTRENÖR + 1 İDARECİ = 16 KİŞİYE YAPILACAKTIR.
YEMEK VE YATMA GİDERLERİNE KATKI AMACIYLA ALTYAPI DESTEĞİ OLARAK KİŞİ BAŞINA 200 TL, YARIŞMADAN SONRA KULÜP HESAPLARINA GÖNDERİLECEKTİR.
ÖRNEK: 14 SPORCU + 2 İDARECİ = 16 KİŞİ X 200 TL = 3.200 TL (GELEN KİŞİ SAYISI KADAR) ÖDEME YAPILACAKTIR.
AYRICA: YARIŞMA MERKEZİNDEN 50 KM ve ÜZERİ UZAKLIKTA BULUNAN İLÇE TAKIMLARINA KATKI BEDELİNİN         % 50’Sİ ORANINDA ÖDEME YAPILACAKTIR.
KULÜPLERİMİZİN BANKA ADI VE BANKA HESAP NUMARALARINI BELİRTEN YAZILARI DOSYAYA KONULACAKTIR.
EV SAHİBİ KULÜPLERE VE LİG YAPAMAYAN İLLERİN TAKIMLARINA ÖDEME YAPILMAYACAKTIR.
İLLERİNDE LİG YAPMAYAN VE KENDİ TALEPLERİ ÜZERİNE FEDERASYONCA MÜSABAKALARA ALINAN KULÜPLERİMİZE DE ÖDEME YAPILMAYACAKTIR.

7) ) İLİNDE DERECEYE GİREREK TÜRKİYE ŞAMPİYONASI (GRUP-FİNAL) ETAPLARINA KATILAN İSTANBUL, ANKARA, İZMİR VE BURSA İLLERİ DIŞINDA KALAN İLLERİN TAKIMLARI KADROLARINDA O İLİN DERECEYE GİREMEYEN DİĞER KULÜPLERİNDEN, EN FAZLA 2 SPORCUYA YER VEREBİLİR. BU İKİ SPORCU ASIL KULÜBÜNÜN İZNİ VE LİSANSI İLE İLİNDE  DERECEYE GİREN TAKIM KADROSUNDA SADECE 1 KULÜP ADINA YARIŞABİLİR. SPORCULARIN YER ALDIĞI TAKIM ELENİRSE SPORCULAR BAŞKA TAKIMDA YARIŞAMAZLAR.  İL MÜDÜRLÜKLERİ BU İKİ SPORCUNUN ASIL KULÜBÜNÜN İZİN YAZISINI ALARAK TAKIM LİSTESİNİ ONAYLARLAR. Takımların kafile başkanları takım listelerini geldikleri İl’in GENÇLİK VE SPOR İL MÜDÜRLÜKLERİNDEN tasdik ettirerek TEKNİK TOPLANTIDA Federasyon temsilcisine verirler (2 Nüsha olarak).
Turnuva boyunca teknik toplantıda temsilci tarafından onaylanan 14 kişilik listedeki sporcular oynatılacaktır. Verilen 14 kişilik sporcu listeleri dışında sporcu oynatılmayacaktır.

8) Sporcuların nüfus cüzdanları veya kimlikleri müsabaka süresince yanlarında olmalı ve istenmesi halinde Federasyon temsilcisine gösterilmelidir.
9) Müsabakalar MİKASA  MVA 200 Sarı–Lacivert  top ile oynanır.
10) Kızlarda File Yüksekliği: 2.24 m, Erkeklerde File yüksekliği: 2.43 m dir.
11) Federasyon Temsilcileri teknik toplantıdan sonra oluşan fikstürleri ve müsabaka bitiminde sonuçları en geç  2 saat içerisinde 0 312 221 40 10 veya (0312) 312 221 40 20 nolu faksa bildirmelidirler. Müsabaka dosyasının ise maçların bitimini takiben Voleybol Federasyonuna posta ile gönderilmelidir.
12) İl Müdürlüğünce görevlendirilecek personel sayısı 10 kişi olacaktır.

        13) PUANLAMA SİSTEMİ: (TVF YARIŞMA TALİMATI 7.1)
A) Bu sistemde, önceden belirlenmiş fikstüre göre, kulüp takımlarına puan esasına göre birbirleri ile seri müsabakalar yaptırılır ve müsabaka sonucu elde edilen puanlara göre sıralama yapılır.
3 – 0 ve 3 – 1 galibiyetle sonuçlanan müsabakalarda galip gelen takıma (3) puan,        
3 – 2 galibiyetle sonuçlanan müsabakalarda galip gelen takıma (2) puan,
2 – 3 sonuçlanan müsabakalarda mağlup olan takıma (1) puan,
1 – 3 ve 0 – 3 sonuçlanan müsabakalarda mağlup olan takıma (0) puan verilir.
    Hükmen galibiyet alan takımın toplam puanına (3) puan eklenir.
    Bir veya birkaç takım tarafından kazanılan puanların eşitliği halinde, sıralama; kazanılan maç sayısına göre belirlenir. Kazandığı maç sayısı fazla olan takım üst sırada yer alır.
    Kazanılan maç sayısına göre eşitliğin bozulmaması halinde; set averajı uygulanır. Bu uygulamada puanları eşit olan takımların müsabakalar sonunda aldıkları setlerin toplamı, verdikleri setlerin toplamına bölünür. Sıralama, büyük sayıya sahip olan takım üst sırada yer alacak şekilde yapılır.
    Eşitliğin kazanılan set sayılarına göre de devam etmesi halinde; eşitliği devam eden takımların yaptıkları tüm müsabakalar sonunda aldıkları sayıların toplamı, verdikleri sayıların toplamına bölünür. Takımlar, çıkan sayının büyüklüğüne göre yukarıdan aşağıya sıralanır.
    Eşitlik yine de bozulmamışsa bu durumdaki takımların kendi aralarında yaptıkları müsabakalardaki maç, puan, set ve sayı averajına sıra ile başvurularak sıralama belirlenir.
14) Müsabakalar 2 çizgi hakemi ile oynatılacaktır.
15) Federasyon Temsilcisi veya Gözlemcisi Teknik Toplantıda 14 Kişilik oyuncu LİSTELERİNİ ve LİSANSLARI kontrol edecektir.
16) Federasyon maç programında değişiklik yapabilir.

17) Kıyafetler, TVF Yarışma Talimatı 21. maddesine uygun olacaktır.

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Damla Gazetesi (www.duzcedamla.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.