Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

2016 yılında Düzce'de spor (83)

2016 yılında Düzce'de spor (83)
3.05.2017 - 09:26

29 EKİM 2016
KAREDETE BRONZ MADALYA
Avusturyanın Linz kentinde düzenlenen 23. Dünya Karate Şampiyonasının son gününde bronz madalya için tatamiye çıkan Dilara Bozan, Gizem Şahin ve Rabia Küsmüşden oluşan bayan kata takımı, üçüncülük maçında Mısırı 3-2 mağlup ederek dünya üçüncülüğünü elde etti.2015 yılında İstanbulda düzenlenen Avrupa şampiyonasında altın madalya kazanan, 2016 Mayıs ayında Fransada ise Avrupa üçüncüsü olan bayan kata takımı Avusturyada tarih yazdı. Dünya şampiyonasının kapanış gününde tatamiye çıkan bayan katacılar, Mısır ile dünya üçüncülüğü için kozlarını paylaştı. Gojushiho Sho katasını çizen rakibine karşılık Anan katayla tatamiye çıkan ekip, müsabaka sonunda tribünlerden büyük alkış aldı.

29 EKİM 2016
ATICILIKTA DÜZCE DAMGASI
Atıcılıkta Düzce damgası. Türkiye Atıcılık ve Avcılık Federasyonu tarafından Kocaeli ilinde düzenlenen Cumhuriyet kupası double trap atışlarında Düzceli atıcılar hem ferdi ve hem de takım olarak birinci oldu.

BEYTULLAH BALKANCI BİRİNCİ
Kocaeli ilinde yapılan Cumhuriyet kupası double trap müsabakalarında Düzce Avcılık ve Atıcılık spor kulübü sporcusu Beytullah Balkancı birinci oldu ve kürsünün en üst basamağına çıktı. Büyük erkekler kategorisinde final atışlarına geçilirken Beytullah Balkancı ve Alp Kızılsu 24 puanlık atışla berabere kaldı. Altın madalya için baraj atışı yapacak iki sporcudan Alp Kızılsu kupanın anlam ve önemiyle güzel bir dostluk örneği göstererek birinciliği Beytullah Balkancı’ya bıraktı. Double trap atışları sonucunda; Beytullah Balkancı altın, Alp Kızılsu gümüş ve Servet Sivrikaya bronz madalya kazandı. Düzceli atıcılardan Özgür Sivrikaya 12. Sırada kendisine yer buldu. AHMET BALKANCI 9. OLDU Mersin ilinde yapılan Cumhuriyet kupası gençlik kategorisinde birinci olan Düzceli atıcı Ahmet Balkancı Cumhuriyet kupası yarışmalarına Kocaeli Büyükşehir Belediye Kağıtspor takımı adına katıldı ve ı büyük erkekler kategorisinde 23 sporcu arasında 9. Oldu. T
AKIM HALİNDE DÜZCE BİRİNCİ
 Her yıl geleneksel olarak yapılan Cumhuriyet kupasında Düzce Merkez Avcılık ve Atıcılık spor kulübü ve Düzce Atıcılık ve Avcılık GençlikSpor kulübü Düzce ilini temsil etti ve takımlarımız topladıkları toplam puanla takım halinde birinci oldu. Düzce ilinin ardından Antalya ikinci, Bursa üçüncü, Çorum dördüncü ve Denizli beşinci oldu. Cumhuriyet kupasında 8 il takımı mücadele etti.

23 ARALIK 2016
DÜZCE ÜNİVERSİTESİ ŞAMPİYON
Üniversiteler arası futbol şampiyonası Antalya’da düzenlendi. Şampiyonaya katılan Düzce Üniversitesi Uşak’ı 2-0, Sinop’u 6-0, Çankırı’yı 2-1 ve Isparta’yı 4-0 yenerek namağlup olarak şampiyon oldu. Düzce Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Kürşat Karacabey, şampiyonayı namağlup olarak tamamlayan sporcuları kutlayarak “Genç bir fakülte olmamıza rağmen adımızı her gittiğimiz müsabakalarda duyuruyoruz. Antrenörlerimiz Yrd. Doç. Dr. Atakan Çağlayan ve öğretim görevlisi Yavuz Öntürk idaresinde ki Futbol takımımız Antalya’da yapılan şampiyonadan namağlup şampiyon olarak dönüyorlar. Bu bizlere gurur veriyor. Sporcularımı tek tek kutluyorum. Bizi her alanda destekleyen Düzce Üniversitesi Rektörümüz Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar’a da teşekkür ediyorum” dedi.

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Damla Gazetesi (www.duzcedamla.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.