Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

Siyer-i Nebi yarışması için toplandılar

Siyer-i Nebi yarışması için toplandılar
13.02.2017 - 17:13

    PeygamberimizMuhammed Mustafa (SAV)’in hayatına dair soruların yer alacağı yarışma için toplantı gerçekleştirildi. Vali Zülkif Dağlı’nın başkanlık ettiği toplantıya İlçe Kaymakamları, Belediye Başkanları, kamu kurumlarının temsilcileri ve Sivil Toplum Kuruluşlarının yetkilileri katıldı.

    Yarışmanın amacının yetişmiş meslek erbabı insanların, münevverlerin, mütehassısların, eğitimcilerin, tüccar ve sanayicilerin, aklı eren her iyi niyet sahibinin, beldesini, ülkesini ve ülke gidişatını yönlendirmeye çalışan sistem ve organizasyonları daha iyi tanıyıp, politikalarını ve neticelerini hesap edebilmek, ayrıca projeler geliştirerek Düzce’ye, ülkeye ve dünya ülkelerine sahih kaynaklar ile yön vererek destek olmak olduğu belirtildi.

GELENEKSEL HALE GELDİ
    Geleneksel hale gelen yarışmaya 2013 yılında Düzce merkez okullarından yaklaşık 11 bin, 2014 yılında 16 bin, 2015 yılında 24 bin, 2016 yılında yaklaşık 24 bin öğrencinin katıldığı öğrenildi.
    Bu seneki yarışmanın il genelinde bütün okullarda yapılmasının planlandığı, yaklaşık hedefin 24 bin öğrenciye ulaşmak olduğu kaydedildi. İlk sınavın 23 Mart 2017 Perşembe günü il genelindeki bütün okullarda yapılacağı, İkinci sınavın ise 08 Nisan 2017 Cumartesi günü gerçekleştirileceği ifade edildi. Sınav sonucu dereceye giren öğrencilere muhtelif hediyeler verileceği vurgulandı.
    Vali Zülkif Dağlı topantıda yaptığı konuşmada yarışmanın önemine vurgu yaparak, toplantıya katılanlarında aynı hassasiyetle konunun önemini kavrayıp çalışma yapmalarını istedi.

YARIŞMANIN AMACI
    Dağlı yarışmanın genel amacına ilişkinde şunları aktardı: “Bu tür yarışmalarla çocukların okuma zevklerini nasıl artırırız, çocuklarımıza kitap zevkini nasıl tattırırız, kardeşliği, kaynaşmayı ve birlikteliği nasıl artırırızıamaçladık.”

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Damla Gazetesi (www.duzcedamla.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.