Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

24 saat halkın hizmetindeyiz

24 saat halkın hizmetindeyiz
17.01.2017 - 17:55

Düzce    Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Op.Dr. İbrahim Özcan basınla buluştu. İbrahim Özcan, beraberinde  Atatürk Devlet Hastanesi Başhekimi Op.Dr. Ahmet Zengin , Akçakoca Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Hamid Özmen,   İdari Hizmetler Başkanı Salim Yıldırım, Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi Başhekimi Dt. Savaş Akça, Hastane Müdürü Özkan Çalış ile düzenlediği basın toplantısında 24 saat halkın hizmetinde olduklarını söyledi.
 
TEK ÇATI ALTINDA TOPLADIK

Hasta mağduriyetinin oluşmaması için 24 saat halkın hizmetinde olduklarına çeken Özcan, “  Eksiklerimizin giderilmesi için arkadaşlarımız ile ekip olarak 7 /24 tedbirlerle kalıcı çözümlere ulaşmaya çalışıyoruz. Amacımız, Düzce halkının en iyi , çevrede örnek olacak , sağlık hizmetlerine insan gücü donanım ve fiziki mekan olarak daha iyi hizmetlere layık olduğunun bilinci içinde çalışmalarımız devam edecektir” dedi.  

DAHA İYİ HİZMET İÇİN 24 SAAT ÇALIŞIYORUZ

Bu konuda orta ve uzun vadeli projelerini hazırladıklarını söyleyen Özcan daha iyi bir sağlık hizmeti için 7/24 çalıştıklarının altını çizerek “ Bölgemizdeki yasama ve yürütme organları mülki idare , kurum kuruluşlarla paylaşarak her şeyin başı sağlık ise sağlığın muhakkak Düzce’de diğer sektörlerle beraber hızla daha iyi noktalara gitmesi çabasında olacağız. Zaman kaybı geri gelmiyor . Zamanı iyi kullanmak açısından daha iyi sağlık hizmetini burda nasıl verebiliriz cabası içindeyiz. 7 x24 çalışan sağlık hizmeti sunucusuyuz ” dedi.

4 AYRI YERDEKİ HİZMETİ BİRLEŞTİRDİK 

Yaklaşık 2 ay önce görevine başlayan İbrahim Özcan,  çok yoğun hasta talebi olduğunu belirterek “Hastanın bakımını, hayatını tehlikeye sokmadan acil servis, yoğun bakım servisleri gibi kamu kesiminde 4 ayrı yere bölünmüş sağlık hizmetlerini biraraya getirmeye çalışıyoruz. Zor bir süreç ama bu süreci gelişimden itibaren hızlandırarak bugünlere geldik” dedi. 
     

OTOPARK İÇİN FİDANLIK HAZIRLIĞI

Genel Sekreter İbrahim Özcan, günde yaklaşık 5 bin araç sirkülasyonun yaşandığı otopark sorunu için de çalışmaların sürdüğünü açıkladı. Hastaneye günlük  ortalama 4 bin poliklinik hastasının geldiğini , 800-900 civarında da  acile başvuru olduğunu anlatan Özcan,   “ Hastanemiz 300 yataklı. Ziyaretlere 1- 2 kişi  geldiğini,  bin kişi olan personelimizin yarısının arabayla geldiğini düşündüğümüzde park sorunu elbette oluyor. Hastanenin açık ve kapalı otopark araç sayısı 400 civarında ama burada  4 bin – 5 bin araç sirkülasyonu oluyor. Kendi sınırlarımızda böyle bir alan üretme şansımız yok. Biz 40 dönüm zaten konuşlanmışız. Belediyemizi geçici olarak   400 araçlık açık otoparkın alt yapısını yaptı” diye konuştu. 

FİDANLIK ARAZİSİ BAKANA ve VALİYE SUNULACAK

Orta vadede sağlık hizmetlerinin daha iyi verilebilmesi için hastanenin karışında bulunan Fidanlık arazisini otoparak olarak kullanmayı planladıklarını belirten Özcan “ Fidanlık arazisi sağlık tesisi alanına kavuşturulup geçici olarak otopark sorunun oraya taşırsak otopark problememiz kalmayacaktır. Bizde bunu Valimizle , Bakanımızda paylaşacağız . Bu konuda dosyamız hazır” dedi.  Ayrıca Eski SSK binasına ait yerin Fidanlık arsası ile takas  edilebileceğini de belirtti.

    Genel Sekreter Özcan, Düzce Belediyesinin hastane girişi içinde önlem almasını isteyerek “ Hastanemizin girişinin iyi olmadığını biliyoruz. Giriş işgal edilince vatandaş araç anaforu içine giriyoruz” dedi.

MUNCURLU’YA DAĞ HASTANESİ

Düzce Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri İbrahim Özcan,  Muncurlu Devlet Hastanesi’nin yerine Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi  yapmayı planladıklarını açıkladı.    
        Sadece Düzce’ye değil Türkiye’ye hitap edecek bir  Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi planladıklarını kaydeden Özcan “ Muncurlu Devlet Hastanesi  2001’de ihale edilip 2004’te bitirilen  100 yataklı çok konforlu bir sağlık tesisi. Sadece  Düzce’ye değil , bölgeye ve Türkiye’ye hizmet edecek Dağ hastanesi olmasının planlarını yapıyoruz. Doğal güzelliği var. Sessizliği , yeşilliğinin yanında göleti ormanı var.  Yataklarımız konforlu. Kaplıcamız var. Su Efteni’ den getirtilebilir. Yetkililerle konuştuk. Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi olarak biz planlarımızı yaptık. Bakanımıza  sunacağız. Sağlık Bakanlığından da onayını aldığımız takdirde faaliyete geçireceğiz” dedi.
    Bu konuda Eylem planı hazırladıklarını kaydeden Özcan ayrıca Hastanenin giriş katında bir bölümü psikilojik rahatsızlıkları olanlara ayırmaya düşündüklerini belirtti.

ACİL YERİNE KREŞ PLANLANIYOR

Eski Acil servisin olduğu alanla ilgili planlarını anlatan Özcan , Genel Sekreterlik , acil servisin ve 2 kurumun bir arada olabileceği bir projelerinin olduğunu söyledi. Acil servisin eski bölgesindeki köşe Alana halen Muncurlu’da hizmet veren  genel sekreterliğin taşınacağını söyleyen Özcan “  Hizmet binası olarak revise edilen  alanı 10 güne kadar genel sekreterlik binası olarak kullanacağız. Orta  vadede orada sağlık çalışanları ve halka açık kreş alanı olarak planlanıyor” diye konuştu.

ÜÇLÜ YAPI BİRARADA OLACAK

Özcan Sağlık alanındaki üçlü yapınında biraraya toplanacağını vurgulayarak “İl Sağlık Müdürlüğü , Halk Sağlığı Müdürlüğü ve Kamu Hastaneler Birliği en çok istişare ettiğimiz bu 3 kurum sağlıkta hepsinin hizmet binalarını biraraya toplayacak şekilde bir proje var. Acilin olduğu yer de dahil  böyle bir porjeyi hayata geçirmeyi düşünüyoruz” dedi. 

OLMAYAN BRANŞ YOK

Genel olarak Düzce Devlet Hastanesi profilinde branş doktorlarında bir eksikliklerinin olmadığını vurgulayan Özcan, bölgeye ilk kez 3 ayrı branşta sağlık hizmetinin verildiğine dikkat çekti. Çocuk Nefrolojisi, Çocuk Psikiyatrisi ve Çene Cerrahisi alanında sağlık hizmetinin verildiğini açıklayan Özcan “ Bölgeye ilk defa kazandırılan daha evvel o branşlarda olmayan 2 doktorumuzda son 3 ay içinde göreve başladı. Çocuk Nefrolojisi diğeri Çocuk psikayatrisi. Eskiden büyükler için bile nefroloji uzmanı yoktu. Şimdi nefroloji uzmanımız zaten var artı çocuk nefrolojisi var. Üniversite hastanemizde yok. İnşallah orayada gelir. Çocuk psikayatristi ayrı bir branştı oda var. Halkımızın hizmetine başladılar” diye konuştu.
    40  diş hekiminin hizmet verdiği Ağız ve Diş Sağlığı Merkezinde anestesi altında çene cerrahisi ameliyatları yapabilecek uzman diş hekimine kavuştuklarını söyleyen Özcan, hekimin yakında görevine başlayacağını belirrti.  İbrahim Özcan, hastanede engelli hastalara anestesi tedavisini uygulayabilecek donamına kavuştuklarını da söyledi.
    Hedefimiz “  İnşallah, Düzce’nin imkanları ile insan gücü ile donanımı ile   Düzce’nin hastasını Düzce’de nasıl tedavi ederiz bize Ankara İstanbul’u hatta üniversiteyi aratmadılar dedirtecek hale geleceğiz” dedi


Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Damla Gazetesi (www.duzcedamla.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar