Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

Damla ailesinin 37’inci yılı kutlu olsun

Damla ailesinin 37’inci yılı  kutlu olsun
11.01.2017 - 18:06

Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı Zekeriya Tozan basın özgürlüğü konusunda gelinen noktanın endişe verici olduğunu savundu.

37. kuruluş yıl dönümümüz nedeniyle  gazetemizi ziyaret eden Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı Zekeriya Tozan, Merkez İlçe Başkanı Alaaddin Duran ve Kadın Kolları Başkanı Nigar Ayhan 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü de kutladılar. 

Ziyarette konuşan CHP İl Başkanı Zekeriya Tozan, Türkiye’de basın özgürlüğü konusunda her geçen gün geriye gidildiğini dile getirerek “Damla ailesinin 37. Yılını kutluyorum. Basın emekçileri demokrasinin vazgeçilmez unsuru. Özgür basın çok önemli. Türkiye’ye baktığımızda basın özgürlüğü noktasında her geçen gün geriye gittiğimizi, bir çok gazetecinin tutuklu olduğunu görüyoruz. Parti olarak bu durumdan artık büyük bir endişe duyuyoruz. Çünkü artık havuz medyası diye adlandırdığımız iktidar yanlısı bir grup ve doğruları yazmaktan çekinen bir grup oluştu. Basın üzerindeki baskı kalkmazsa demokrasi açısından gerileyeceğimiz endişesini taşıyoruz. Basın üzerindeki baskılar kaldırılmalı. Basın tarafsız olmalı, olayları tarafsız bir gözle yorumlayabilmeli. Daha özgür günler diliyoruz” dedi.


Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Damla Gazetesi (www.duzcedamla.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar