Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

Basın idarecinin gözü kulağı

Basın idarecinin gözü kulağı
10.01.2017 - 11:28

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla Düzceli basın mensupları ile kahvaltıda bir araya gelen Dağlı, kültürel gelişim ve sağlıklı toplumsallaşma için basına önemli görevler düştüğünü vurguladı.

Basın mensuplarından yapılamayanları kendisi ile paylaşmalarını isteyen Dağlı, “Kapımız hem halkımıza hem de basın mensuplarımıza her zaman açık” dedi.

Basınla sağlıklı bir bağ kurduk
Göreve başlayalı yaklaşık 3.5 ay olduğunu ve bu süre zarfında basınla çok sağlıklı bir bağ kurduğunu dile getiren Dağlı şöyle konuştu: “Düzce basını ile artık aile gibi olduk. Ben göreve başlayalı yaklaşık 3.5 ay oldu. Basınımızla çok sağlıklı bir bağ kurduk. İnşallah iletişimimiz devam edecek. 10 Ocak aynı zamanda İdareciler günü Bu vesileyle saat 14.30’da Sayın Cumhurbaşkanımız bizlere canlı hitap etti.”

Yapılmayanları bize aktarın
Basından yapılamayanları kendisiyle paylaşmalarını isteyen Dağlı şunları kaydetti: “Biz ne yapıyorsak ilimiz ve ülkemiz için yapıyoruz. Bu anlamda basınımız bizim görmeyen gözümüz, duymayan kulağımız. İletişime her zaman açığız. Basınımız yaptığımız tüm faaliyetleri haberleştiriyor. Ancak bizim talebimiz yapamadıklarımızın da bizlere iletilmesi. Kapımız halkımızı da basınımıza da her zaman açık.”

Yerel basın önemli
Dağlı açıklamasında yerel basının önemine de dikkat çekerek “İlimizi daha iyiye götürme noktasında, ilin kültürünün tanıtılması ve sağlıklı toplumsallaşma alanında basının rolü çok büyük. Bizim göremediğimiz bazı sorunlar bazın ulusal basında bile yer alabiliyor. Bu sebeple işler yerel basında başlıyor. Bizimde takibimiz neticesinde sorunlar ulusala yansımadan çözebiliyoruz” diye konuştu.

Düzce’ye hizmet için birlikte hareket ediyoruz
Düzce basınının yapıcı bir tutum içerisinde olduğunu ifade eden Dağlı kurum taassubu olmadan Düzce’ye hizmet için hep birlikte hareket ettiklerini vurgulayarak “Düzce’de yapıcı bir basın kadrosu var. Sayın Emniyet Müdürümüzü ve Jandarma Komutanımız da burada. Bir her şeyimizle bir bütünüz. Yakın zamanda arkadaşlarımız devlet millet el ele mantığı ile, biz tek bir kolluk kuvvetiyiz anlayışıyla birlikte basınımızla bazı paylaşımlarda bulundular. Bu belkide bir ilk. Devleti bir havuz gibi düşünün. İlimize hizmet için kurum taassubu olmadan çalışmalarımıza devam edeceğiz” dedi.

Şimşek’ten Dağlı’ya Aydınpınar tablosu
Dağlı’nın konuşmasının ardından Düzceli basın mensupları duygu ve düşüncelerini ifade ettiler. Düzce Damla Gazetesi Görsel Yönetmeni Lütfü Şimşek, Zülkif Dağlı’ya Aydınpınar Şelalelerinin tanıtımının yer aldığı bir tablo hediye etti. Program toplu fotoğraf çekimi ile sona erdi.

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Damla Gazetesi (www.duzcedamla.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar