Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

Deniz uyardı: İtibar etmeyin

Deniz uyardı: İtibar etmeyin
29.12.2016 - 15:25

Düzce İl Emniyet Müdürü Hüseyin Deniz ,hiçbir devlet kurumundaki görevlinin vatandaşı arayarak, adres verip para istemeyeceğini vurgulayarak  “Lütfen bu telefonlara itibar etmeyin. Vatandaşlarımızın dalgınlık sonucu suç şebekelerinin istismarına uğrayarak mağduriyet yaşadıkları görülmektedir. Özellikle rica ediyoruz. Lütfen itibar etmesinler” çağrısında bulundu.

 İNTERNET, CEP TELEFONU ve KREDİ KARTLARI İLE DOLANDIRIYORLAR

Emniyet Müdürü Hüseyin Deniz,  teknolojik gelişmelere paralel olarak suç ve suçluların   daha çok internet, cep telefonu ve kredi kartları üzerinden işlendiğine dikkat çekti.
    Deniz, dolandırıcılık olayları ile ilgili yaptığı değerlendirmede “ Art niyetliler, özellikle son günlerde ülkemizin gündeminde yer alan, ben hakimim, savcıyım, polisim, siz FETÖ ile, PKK ile veya değişik suç örgütleri ile irtibat halindesiniz, sizin bilgileriniz onların eline geçmiş şeklinde insanlarımızı korkutarak hile yolu ile dolandırdıkları görülmektedir. Bir de son zamanlarda, ben valilikten, belediye başkanlığından arıyorum, şehit ve gazilerime, yoksullarımıza yardım yapacağız, yardımınızı bekliyoruz diyerek vatandaşlarımızın duygularını istismar ederek, banka görevlisiyim, sizin dosya masraflarınızı ortadan kaldıracağız diyerek hesap  numarasına para yatırmalarını sağlıyorlar. Emniyet genel müdürlüğü ve Jandarma komutanlığı basın ve SMS yolu ile sürekli uyarılarda bulunuyor ancak her nedense vatandaşlarımızın dalgınlık sonucu suç şebekelerinin istismarına uğrayarak mağduriyet yaşadıkları görülmektedir” dedi.

“ VATANDAŞLARIMIZ TELEFONLA ARAYANLARA İTİBAR ETMESİN”

Emniyet Müdürü Deniz, hiçbir devlet kurumundaki görevlinin vatandaşı arayarak, adres verip para istemeyeceğini vurgulayarak  “Lütfen bu telefonlara itibar etmeyin” dedi.
 Deniz sözlerine şöyle devam etti:  “Suç ve suçlulara yönelik çalışmalarımız aralıksız devam etmektedir. Geçtiğimiz hafta ilimizde 3 ayrı olayda ekiplerimizin titiz çalışama sonucu 5 kişi yakandı ve tutuklandı. Mücadelemiz aralıksız devam edecek, ancak bir çok kez uyarı yapmamıza rağmen, bir kez daha altını çizerek söylüyorum, hiçbir devlet kurumu ve kişisi yoktur ki, herhangi bir konuda vatandaşı arayıp örgütle bağlantınız var para gönderin, istediğimiz yerde buluşalım şeklinde uygulama ne Türkiye’de ne Dünyada yoktur. Kamu görevlisi, askeri, savcısı bu tür olaylar karşısında hizmet verdiği kamu binasına çağıracaktır vatandaşı. Caminin oraya gelin, çeşmenin yanına para bırakın gibi ifadelerde bulunmaz. Vatandaşlarımız dikkatli olsunlar bu telefonlara itibar etmesinler.  Vatandaşın elindeki biriktirdiği altınlar paralar gidiyor. Özellikle rica ediyoruz. Lütfen itibar etmesinler. ”

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Damla Gazetesi (www.duzcedamla.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar