Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

'Dedikodularla kaybedecek vaktimiz yok'

'Dedikodularla kaybedecek vaktimiz yok'
29.12.2016 - 12:20

KONURALPTE İLK PLAN

Belediye Başkanı Mehmet Keleş, Konuralp’te kaçak yapılaşmanın önüne geçmek için çalıştıklarını söyledi.  Konuralp tarihinde ilk kez koruma amaçlı imar planı yaptıklarına dikkat çeken Keleş “ Koruma amaçlı imar planı hazırladık. Planla ilgili çalışmalar bitmek üzere. Konuralp’te kaçak yapılaşma çok fazla. Tarihi alanda ciddi bir tahribat var. Evlerin temellerinde tarihi taşlar var. Eski orjinalliğinde yerine koyulması lazım” dedi.

KONURALPİ AYAĞA KALDIRACAĞIZ

Tarihi surları ortaya çıkaracaklarını bunun içinde kamulaştırma gerçekleştireceklerini anlatan Mehmet Keleş, “3 bin yıl dayanan kemerler son 50 yıla dayanamamış bunları korumamaz lazım. Eski görüntülerine kavuşturmanın mali karşılığı 100 milyon TL. Hazırladığımız projeler ile İnşallah Konuralp’i ayağa kaldıracağız”  dedi.

Konuralp Beldesinin Danıştay kararı ile mahalle statüsüne dönüştürülüp Düzce Belediyesi’si sınırlarına dahil edildiğini hatırlatan Keleş, “Konuralp’in adı yok olmaz” diyerek Konuralp’in adının kullanılmaya devam edeceğini belirtti.

ENGELLEMEYE ÇALIŞIYORLAR


Düzce Belediye Başkanı Mehmet Keleş, hakkındaki dedikodulara da değindi.  Yaptıklarını kıskananların, engellemeye çalışanların olduğunu vurgulayan Keleş “ Bunlara aldırmayacağız. Dedikodularla kaybedecek vaktimiz yok. İnandığımız her şeyi gerçekleştireceğiz. Son 2 yılımız kaldı.  Konuralp için Yüzey Araştırmaları ile Turizme destek projesi, Doğu Marmara Antik Kent Projesi, Konuralp Dünye Turizm Destinasyonu oluyor Projesi, Antik Çarşı, Evlerin Restorasyonları, Acık Hava Kent müzesi faaliyetleri, Konuralp Tarihi Kent Meydanı Düzenleme ve Restorasyon projeleri yürütüyoruz. Bu projeleri bitireceğiz” diye konuştu.

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Damla Gazetesi (www.duzcedamla.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.