Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

Gülcü araştırma ekibinde

Gülcü araştırma ekibinde
26.12.2016 - 13:52

Yürütücülüğünü Adnan Menderes Üniversitesi’nin (ADÜ) Fen Edebiyat Fakültesi Biyoloji Bölümü Zooloji Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Selçuk Hazır’ın Goethe Üniversitesi ile birlikte yaptığı“Photorhabdus ve Xenorhabdus cinsine ait bakteriler tarafından üretilen Yağmacı Uzaklaştırıcı Faktör’ün (SDF) kimyasal yapısının, hangi genler tarafından kodlandığının ve farklı organizmalar üzerindeki repellent etkisinin belirlenmesi” başlıklı ikili işbirliği projesi desteklenmeye layık görüldü.

ADÜ Fen-Edebiyat Fakültesi Biyoloji Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Selçuk Hazır’ın başkanlığındaki araştırma ekibinde Ziraat Fakültesi Bitki Koruma Bölümünden Prof. Dr. Mehmet Karagöz ve Prof. Dr. İbrahim Çakmak, Aydın Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu’ndan Doç. Dr. Canan Hazır, Sağlık Bilimleri Fakültesinden Yrd. Doç. Dr. Duygu Kaya Bilecenoğlu ve Düzce Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Biyoloji Bölümünden Yrd. Doç. Dr. Barış Gülcü yer alıyor. Ayrıca Adnan Menderes Üniversitesi doktora öğrencileri Harun Çimen ve Derya Uluğ da proje çalışmalarına katılacak. Projenin Almanya ayağında ise Goethe Üniversitesi Institute for Molecular Life Sciences (BMLS) Bölümünden dünyaca ünlü Prof. Dr. Helge B. Bode ve araştırma ekibi bulunuyor. 34 ay sürecek projenin Türkiye ayağının bütçesi 358 bin 188 TL olarak belirlendi.

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Damla Gazetesi (www.duzcedamla.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.