Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

Yılın sporcusunda son hafta

Yılın sporcusunda son hafta
26.12.2016 - 09:56

Spor servisimiz tarafından Düzce’de 2016 yılının en başarılı sporcuları olarak seçilen adaylarımıza formlar gelmeye başladı. Sizlerde yılın sporcusu görmek istediğimiz sporcu adayını internet sitemizden oylayabilir yada gazetemizde yer alan formu en geç  30 Aralık 2016 Cuma gününe kadar gazetemize ulaştırabilirsiniz.
YILIN SPORCUSU SEÇTİKLERİNİZ
Damla okurları tarafından  ServetSivrikaya(Atıcı) Mustafa Gözütok(Futbolcu), Figen Süer(Karateci), Mehmet Çalışkan (kareteci) Ekrem Kurtuluş(Masterler-Atlet), Ahmet Yamak(Atlet) , Ayhan Alayıldız(Judo), Derya Oktay (Boks) Ahmet Balkancı (Atıcılık) Oğuzhan Özçelik(Judo)  Elif Ay (Karate) Nuray Levent (Halter) Buse İlhan (Halter) Düzce’de yılın sporcusu ödülüne layık görüldü.

Damla spor servisi tarafından 2016 yılında aday gösterilen sporcularımız ve başarı öyküleri şöyle:
İŞTE YILIN SPORCUSU ADAYLARI
AHMET BALKANCI ( MİLLİ ATICI)
Damla okurları tarafından 2014 yılının en başarılı sporcusu seçilen milli atıcımız Ahmet Balkancı 2016 yılında başarılarına devam etti. Faal spor hayatını Kocaeli Büyükşehir Belediye Kağıtspor atıcılık takımında devam ettiren Ahmet Balkınca 2016 yılı içerisinde 3 Haziran tarihinde  Konya’da yapılan Bülent Torpil Türkiye şampiyonasında birinci oldu. Başarılı sporcu ayrıca 29 Ekim Cumhuriyet kupasında da genç erkekler kategorisinde Türkiye şampiyonu olma başarısı gösterdi. Genç atıcı özel turnuvalarda da birincilikleri kimseyi kaptırmadı.
GÜLHAN BİLGİÇ(MİLLİ BİLEK GÜREŞCİ)
 
2016 yılında kürsüye çıkan sporcularımızdan biri de milli bilek güreşçimiz Gülhan Bilgiç oldu. Haziran ayında Romanya’nın Bukreş kendinde yapılan Avrupa bilek güreşi şampiyonasında 55 kg. ‘de üçüncü oldu ve bronz madalya kazandı. Gülhan Bilgiç ayrıca Ekim ayında Burgaristan’da düzenlenen Dünya bilek güreşi şampiyonasında Dünya 2. Oldu ve gümüş madalya kazandı.

GÜLŞAH DÜZGÜN ( GOLBOL MİLLİ TAKIM KALECİSİ)
 
Golbol kadın milli takım kalecisi Gülşah Düzgün Düzce’nin Gölyaka ilçesinde ikamet ediyor. Brezilya’da yapılan 2016 Rio Paralimpik olimpiyat oyunlarında Türk milli takım kalesine koruyan görme engelli kızımız  Olimpiyat şampiyonu olan takımımızda yaptığı kurtarışlarla dikkati çekti. Olimpiyat şampiyonu olan milli takımın önemli sporcusu Gülşah Düzgün bu başarısı ile yılın sporcusu adayları arasına girmeyi başardı.

HAKAN AYDİNÇ (MİLLİ JODUCU)
 
Milli judocumuz Hakan Aydinç 2016 yılının en başarılı sporcuları arasında yer aldı. Hakan Aydinç Haziran ayında Sırbistan’da yapılan Ümitler Balkan şampiyonasında 60. Kg’da Balkan şampiyonu oldu. Düzce Gençlik Hizmetleri takımında forma giyen başarılı sporcu 2016 yılı içinde Romanya’da yapılan Ümitler Avrupa kupasında 60 kg’da ülkemize bronz madalya kazandırdı.

KERİME DOKUZLAR ( MİLLİ ATICI )
 
Geçtiğimiz yılda yılın sporcusu adayı olan milli atıcımız Kerime Dokuzlar başarılarına 2016 yılında da devam etti. Kerime Dokuzlar Ağustos ayında Eskişehir ilinde yapılan Zafer kupası skeet şampiyonasında birinci oldu ve altın madalya kazandı. Milli sporcumuz Mersin  ilinde yapılan skeet grup eleme şampiyonasında 2. Oldu ve gümüş madalya kazandı. Atıcılık sporunun altın kızı Mayıs ayında yapılan Bülent Torpil Skeet Türkiye şampiyonasında altın madalya kazandı. Kerime Dokuzlar ayrıca Konya’da yapılan Türkiye şampiyonasında Skeet büyük bayanlarda birinci oldu ve kürsünün en üst basamaklarına çıktı.
NURAY LEVENT( MİLLİ HALTERCİ )
 
Halterin altın kızlarından biri olan Nuray Levent  2016 yılında kürsüden inmedi. Milli haltercimiz Malta’da yapılan Akdeniz kupasında birinci oldu ve en teknik sporcu secildi. Nuray Levent Haziran ayında Gürcistan’da yapılan Dünya gençler halter şampiyonasında 3. Oldu ve ülkemize bronz madalya kazandırdı. Kariyerinde Avrupa şampiyonluğu bulunan Nuray Levent  Ekim ayında Zonguldak’ta yapılan Türkiye şampiyonasında sürpriz yapmadı ve 63 kg’de Türkiye şampiyonu oldu. Genç sporcumuz 2016 yılında katıldığı her turnuvada kürsüye çıktı.
RABİA ÇELİK (MİLLİ MUAY THAİ SPORCUSU)
Geleneksel yılın sporcusu anketimizde bu yıl ilk kez bir MuayThai sporcusu aday gösterildi. Milli takım forması altında Ekim ayında ..yapılan Avrupa şampiyonasında 67 kg. adivisyonkategorisinde Avrupa 2. Olan sporcumuz Rabia Çelik  MuayThai sporunda Türkiye’nin madalyalar beklediği genç bir yetenek. Düzce Güzel Sanatlar Lisesi öğrencisi olan Rabia Çelik önümüzdeki yıllarda Avrupa , Dünya ve olimpiyat şampiyonluğu hedefliyor.
MÜDÜR SON ANKET SAYISINI GÖSTEREN FORMUDA KULLAN

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Damla Gazetesi (www.duzcedamla.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar