Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

Bağımlılıkla mücadelede yeni adım

Bağımlılıkla mücadelede yeni adım
20.12.2016 - 17:14

Bağımlılıkla mücadele için Koordinasyon Merkezi kurulacağına işaret eden Düzce Valisi Zülkif Dağlı, eylem planı hazırlanacağını belirtti. Vali Dağlı “ Bağımlılıkla mücadelede çok verimli bir çalışma sergileyeceğimizi düşünüyorum. Çalışmaları adım adım takip edeceğiz” dedi. 
Düzce Valisi Zülkif Dağlı Başkanlığında, Valilik Makam Toplantı Salonunda “Bağımlılıkla Mücadele Koordinasyon Toplantısı” yapıldı. Toplantıya Düzce Milletvekili Ayşe Keşir, Kamu kurum ve kuruluş temsilcileri ve sivil toplum kuruluşları temsilcileri katıldılar. l 2’de
    Vali Zülkif Dağlı toplantı öncesinde basın mensuplarına yaptığı açıklamada “İlimizde bağımlılıkla mücadelede yeni bir adım atmak anlamında çalışmalar yapacağız. Özellikle bu güne kadar arkadaşlarımızın yaptığı çalışmalar var. Şimdiye kadar yapılanlar mutlaka çok verimli olmuştur. Daha yeni bir anlayışla sivil toplum kuruluşlarımızı da bu konunun içerisine tamamen adapte etmek sureti ile neler yapabiliriz konusunda ilk toplantımızı yapıyoruz. Bu toplantı sonucunda alınan kararlar doğrultusunda bir koordinasyon merkezi kurmak için yönerge hazırlayacağız.
    İlk toplantımız olduğu için durumu değerlendirmek istedik. Her ay belirli bir günde toplanmak sureti ile bir eylem planı da hazırlayacağız. Neredeydik nerelere geldik, hangi başarıları sağladık, nerelerde takılıyoruz bunları hep birlikte STK’larımızla beraber gündeme getirip çalışacağız. Sivil toplum kuruluşlarımız sahada olacaklar, bizim adımıza. Daha verimli bir çalışmayı nasıl ortaya koyabiliriz bunun üzerine çalışacağız.

    Milletvekili Ayşe Keşir’in de bu konuda çalışmaları olduğunu kaydeden Vali Dağlı, “ Vekilimizin burada olması bizim için büyük bir şanstır. Çalışmalarımızın verimli olmasını diliyorum” dedi.
    Bağımlılık konusunda çok verimli çalışmalar yapılacağına işaret eden Dağlı “ Bağımlılık dediğimiz zaman sadece belli maddelere olan bağımlılık değil, akıllı telefona olan bağımlılık, bilgisayar bağımlılığı ve başka şeylere olan bağımlılıktan tutunda her türlü bağımlılık olabiliyor. Özellikle küçük yaştan itibaren bunlar oluyor. Bunun için burada hep birlikte çok verimli bir çalışma sergileyeceğimizi düşünüyorum. Çalışmaları adım adım takip edeceğiz. Çalışmaların hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum.” diye konuşu.
 
 

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Damla Gazetesi (www.duzcedamla.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar