Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

Yufkacılara hijyen eğitimi

Yufkacılara hijyen eğitimi
19.12.2016 - 17:30

Düzce Merkez ve İlçelerde faaliyet gösteren yufka üretimi yapan işyeri sahiplerine yönelik düzenlenen toplantıda hijyen konusunda bilgilendirme yapıldı.Düzce Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü toplantı salonunda yufkacılara bilgilendirme yapıldı. Düzce İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Harun Kabaoğlu gıda mevzuatının en temel amacının çiftlikten sofraya gıda güvenilirliğini sağlamak olduğunu, bu kapsamda yufka üreticisi esnafın güncel mevzuatı takip edip, kaliteli hammadde kullanımı, işyeri ve personel hijyeni ile sağlıklı ürün üretilmesi ve kirlilikten koruyucu gıdaya uygun ambalaj malzemesine konarak zorunlu etiket bilgileri tam olacak şekilde satışa sunulmasını istedi.

Gıda Kontrol Görevlisi Arzum Bahar Kurtoğlu tarafından yapılan sunumda da sağlıklı ve güvenli yufka arzının sağlanması amacıyla yürürlükte olan yasal mevzuat, işyerlerinin asgari fiziki ve teknik altyapı konusunda uyması gereken şartlar, çalışan personelin hijyen eğitimi almasının önemi ve uyulması gereken günlük kişisel temizlik ve kıyafet, üretimde kullanılan hammadde seçiminde dikkat edilecek hususlar, ürünlerin taşınması ve satışı sırasında yapılan hatalar, genel ve özel hijyen esasları ve ürün etiketinde bulunması gerekli bilgiler anlatıldı. Esnafın görüş ve soruları değerlendirildi ve eğitim toplantısına son verildi.

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Damla Gazetesi (www.duzcedamla.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.