Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

Gece gündüz çalışıyorlar

Gece gündüz çalışıyorlar
17.12.2016 - 14:38

Vali Dağlı, yolların açılması için çalışmaların devam ettiğini, yolların devam eden yağışla kapanmaması için sabaha kadar çalışılacağını bildirdi ve çalışanlara tatlı ikram etti.
Düzce’de 3 gündür yağan kar özellikle köy yollarında etkili oldu. İl Özel İdaresine ait araçlar kapalı köy yollarında çalışmalarına devam ederken Vali Zülkif Dağlı Nasırlı ve Eminaçma grup yolunda devam eden çalışmaları inceledi. Vali Dağlı, açılan yolların yeniden kapanmaması için kar yağışına karşı ekiplerin sabah kadar çalışmaya devam edeceğini işaret ederek “279 köy yolumuzda bu sabahtan beri arkadaşlarımız çalışıyorlar. İl özel idaremize bağlı yerlerde ekipler çalışıyor. 11 köyde yollar açılmadı onları da açmak için uğraşıyorlar. 1 saat içinde açılır. Aslında normalde bitecekti, bir iki hamile bayan ve hastalarımız olduğundan dolayı mecburen ekipler dağılmak durumunda kaldı. O nedenle biraz sarktı. Şartları görüyorsunuz güzel bir çalışma sergiliyor arkadaşlarımız. Hala yağış devam ediyor. Sabaha kadar çalışmalarımız devam edecek” dedi.

Tuzlama aracı alınacak

Vali Zülkif Dağlı, kar çalışmaları kapsamında bir adet tuzlama aracının alınacağını belirterek, “En kısa zamanda bir tuzlama aracı alıyoruz, onu da devreye sokacağız hemen. Hali hazırda arkadaşlarımız ellerinde kürekle tuz atıyorlar. Hem meşakatli hem de tekniğine uygun olmuyor. Bu şartlarda da çok zor. Tuzlama aracını alıyoruz, önümüzdeki hafta devreye girecek o da” diye konuştu.
Vali Zülkif Dağlı konuşmasının ardından arabasının bagajından getirttiği bir tepsi tatlıyı soğuğa rağmen kar kürüme çalışması yapan işçilere kendi elleri ile ikram etti. İşçiler bu durum karşısında hem şaşırdılar hem de sevindiler.
Vali Dağlının talimatı ile kar kürüme çalışmaları sabaha kadar devam edecek.

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Damla Gazetesi (www.duzcedamla.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.