Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

2. Çalıştay Programı gerçekleştirildi

2. Çalıştay Programı gerçekleştirildi
17.12.2016 - 12:48

Düzce Ticaret ve Sanayi Odasında gerçekleştirilen çalıştaya DTSO Meclis Başkanı Ertan Taşlı, Yönetim Kurulu Üyesi Hayati Eğilmez, Düzce MYO Müdürü Doç. Dr Ayhan Şamandar, Düzce Valiliği adına Zeliha Oraloğlu, İŞ-KUR İl Müdürü Hasan Şubaşı ve Düzce Meslek Yüksekokulu Tekstil Bölümünden Yrd. Doç. Dr. Filiz Dursun ve katılımcı firma temsilcileri katıldı.
Çalıştayın açılış konuşmalarını projeden sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Hayati Eğilmez yaptı.
Çalıştay’da öncelikle yürütülen proje konusunda genel bilgiler verildi ve Düzce’de mevcut istihdamın önemli bir bölümünü karşılayan ve kadın çalışan sayısı bakımından ön plana çıkan tekstil sektöründe kayıtlı istihdamın teşvik edilmesi, kayıt dışı istihdamın azaltılmasına katkı sağlanması, kayıtlı istihdamın teşvik etmenin daha cazip bir seçenek olduğu konusu işlendi.
Ayrıca, bu proje kapsamında, bu sektörde faaliyet gösteren küçük ve orta ölçekli firmalarımızın kapasitelerinin arttırılması, kurumsallaşmalarına katkı sağlamak üzere yürütülecek ISO 9001 ve OHSAS 18001 kalite yönetim sistemleri tanıtımları yapıldı ve eğitim ve sertikalandırılma faaliyetleri konularında bilgilendirme gerçekleştirildi.
Çalıştayın son bölümünde katılımcı firma temsilcileri proje ve Düzce’de Tekstil Sektörü ile ilgili sunulan görüş ve öneriler sundular. Önümüzdeki günlerde, kalan diğer tekstil imalatçılarının da davet edileceği 3.Çalıştay Programı da gerçekleştirilecek. (AY)

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Damla Gazetesi (www.duzcedamla.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.