Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

Akçakoca FİSKOBİRLİK'ten köylerde bilgilendirme

Akçakoca FİSKOBİRLİK'ten köylerde bilgilendirme
16.12.2016 - 13:59


FKB Akçakoca Başkanı Mustafa Oktay ve beraberindeki heyet, Arabacı köyü fındık üreticileriyle, FKBnin fındık alım politikaları ile iyi tarım uygulamaları ve kaliteli fındık üretimine yönelik konuları masaya yatırdı. FKB Akçakoca Başkanı Mustafa Oktay, toplantıda Fiskobirlik olarak fındık piyasasına girdikleri yıldan itibaren peşin para ile fındık aldıklarını ve piyasa fiyatlarının aşağılara düşmemesi için mümkün olan en yüksek fiyatlarla fındık alımı yapmaya devam edeceklerini söyledi.
İyi tarım uygulamaları hakkında bilgiler veren Oktay, nizami bahçe bakımlarının nasıl olması gerektiğinden fındıkta meydana gelen hastalıklar ve zararlılarla mücadele konularında da çeşitli açıklamalar yaptı. Fiskobirlik olarak fındık alımlarının yanı sıra gübre çeşitleri ile zirai alet satışları da yaptıklarını belirten Mustafa Oktay, periyodik olarak Akçakocanın tüm köylerini dolaşacaklarını ve Fiskobirliki üreticilerin tümüne anlatacaklarını sözlerine ekledi.
Arabacı köyünde yaşayan fındık üreticileri ise, FKB yöneticilerine teşekkür ettiler.

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Damla Gazetesi (www.duzcedamla.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.