Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

Alman iş adamlarına Düzce’yi anlattı

Alman iş adamlarına Düzce’yi anlattı
15.12.2016 - 13:09

İki gün süren ziyaretlerde proje amacı olarak üniversitelerin mühendislik fakülteleri öğrencilerinin yurtdışında staj yapabilme imkanı kazanmaları amaçlandı. Düzce, Bolu, Sakarya Ticaret ve Sanayi Odaları’nın temsilcileri de bu toplantılarda; kendi şehirlerinin iş dünyasının durumları ve avantajları hakkında bilgiler verdiler. Düzce Ticaret ve Sanayi Odası’nı temsilen Meclis Başkanı Ertan Taşlı, Yönetim Kurulu Üyesi Murat Öz, Meclis Üyeleri Bilal Türkan ve Fethi Çapar katıldı.

Toplantıya katılan Bremen’de yaşayan 100 üstünde iş adamına Düzce ile ilgili bilgiler aktarıldı. Toplantıda konuşma yapan DTSO Meclis Başkanı Ertan Taşlı, iş adamlarına Düzce’nin çok avantajları olan bir il olduğunu ve sektörel olarak yatırım yapacak iş adamlarını Düzce’ye davet etti.
Düzce’nin Bölgesel Teşviklerde 4. Bölge teşviklerinden yararlandığını, OSB’lerde yatırım yapanların 5.Bölge teşviklerinden faydalanabileceğini belirten Taşlı, Faaliyette olan 2 OSB ve yeni kurulan 2 OSB (Gümüşova ve Çilimli OSB) olduğunu, Akçakoca’da da bir OSB’nin kuruluş aşamasında olduğunu aktardı. Taşlı, Avrupa’da birikim elde eden iş adamlarını Düzce’de yatırım yapmaya davet etti.

Toplantıya ayrıca, Türkiye Cumhuriyeti Hannover Başkonsolosu Mehmet Günay, Bremen Eyaleti Milletvekilleri Mustafa Güngör, Mehmet Acar, Avrupalı Türk Demokratlar Birliği (UETD) Bremen Başkanı Burak Çaylı ve yöneticileri ile Bremen’de yaşayan çok sayıda Türk iş adamı katıldı.
DTSO Meclis Başkanı Ertan Taşlı, çok verimli geçen bu organizasyonda emeği geçen üniversite öğretim üyelerine, Ticaret ve Sanayi Odası temsilcilerine ve Avrupa Türk Demokratlar Birliği Bremen Başkanı Burak Çaylı’ya teşekkür etti.

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Damla Gazetesi (www.duzcedamla.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar