Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

Ayrı bir ofis kuruldu

Ayrı bir ofis kuruldu
13.12.2016 - 17:19

Düzce Belediyesi tarafından “İkametgahımı Düzce’ye Alıyorum, Fırsatlardan Yararlanıyorum Kampanyası” projesi hayata geçiyor. Bu kapsamda Düzce’de yaşayan ancak ikamet adresi farklı olan vatandaşların ikametgahlarını merkeze almaları koşuluyla çeşitli imkanlardan yararlanma fırsatı sağlanıyor. İkametgahını Düzce’ye alanlar için tanınan fırsatlar şu şekilde belirlendi: "1-Vatandaşlardan isteyenlere kampanya kapsamında ücretsiz ve sınırsız biniş hakkı olan toplu taşıma kartı veya ayda 15m3 ücretsiz su verilmesi, 2-Toplu taşıma hakkından faydalanmak isteyen vatandaşlar için toplu taşıma otobüsleri müstecirlerine belediyemizce yapılacak ödemelerde, otobüslere biniş sayısı üzerinden her biniş (KDV Dahil) 1,00TL olarak toplam biniş sayısıyla çarpılarak hesaplanması, bir vatandaşın bir ayda biniş sayısının (KART-81 kartının otobüslerdeki validatör cihazına okutulma sayısı) 30’dan fazla olması halinde ödenecek miktar toplam 30 olarak hesaplanacaktır. Bir vatandaşın bir ayda 30’dan fazla yapılan binişlerinin ücretsiz olması ve bu binişlerle ilgili herhangi bir ödeme yapılmaması, 3-Bilet ücretlerine gelecek zam oranının vatandaş taşıma ücretine aynı oranda yansıtılması, 4-Belediyemize ait araçlarda da aynı esasların uygulanması, 5-Vatandaşlara verilecek kartların bir yıl boyunca geçerli olması, takip eden yıllarda vize edilmesi, vize sırasında ikametgah belgesinin yeniden istenmesi işlemleri yapılacaktır."

Benzer proje öğrenciler için de geçerli olacak. Bu konudaki açıklama da şu şekilde:“Bu proje sayesinde hem şehrimizde eğitim hayatını sürdüren öğrencilerimizde kentlilik bilincinin oluşumuna katkı sağlanmış olacak, hem de şehrin belli mahallelerinde toplanan öğrenci potansiyelini şehir geneline yayarak, sosyal yaşama hareketlilik getirilecektir. En önemlisi şehrimize gelen öğrencilere bu proje ile ekonomik açıdan önemli bir kazanım sunmakla birlikte, bu öğrencilerde Düzce ile ilgili olumlu bir iz bırakılması sağlanmış olacaktır. Bu kapsamda; şehrimizde yaşayan, ancak ikamet adresleri başka yerleşim yerlerinde olan öğrencilerin ikametgahlarının şehrimize alınması koşuluyla ikametgah örneği, yıl boyunca bir defaya mahsus olmak üzere vize ve kart ücreti ödenmesi kaydıyla, öğrencilerden isteyenlere; sosyal yardım kapsamında ücretsiz ve sınırsız biniş hakkı olan toplu taşıma kartı verilmesi öngörülmektedir” Kartlara ilişkin uygulama ikametgahını köyden Düzce’ye taşıyanlarla aynı olacak. Tüm bu fırsatlardan yararlanmak ve İkametgahını Düzce’ye almak isteyen vatandaşlar başvurularını Düzce Belediyesi’de özel olarak kurulan ofise yapabilecekler."

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Damla Gazetesi (www.duzcedamla.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.