Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

Eleştirileri tek tek yanıtladı

Eleştirileri tek tek yanıtladı
9.12.2016 - 14:42

BELEDİYE ŞİRKETLERİ ZARARINA HİZMET VERİYOR
Belediye bütçesinden 21 milyon liranın buharlaştığı yönündeki iddiaları değerlendiren Keleş, sermaye arttırımı yoluyla şirketlerin borçlarının temizlendiğini kaydederek “Geçtiğimiz günlerde Belediyenin bütçesinden 21 milyon liranın buharlaştığına ilişkin bir yazı yayımlandı. Belediyelerin şirketleri genelde zarar eder. Çünkü halka hizmet için kurulmuşlardır ve kar amacı gütmezler. Düzce Belediyesi için de aynı şey geçerli.  Örneğin Erguvan tesisleri zarar ediyor ama bir sosyal alan ve çok sayıda insan buradan ekmek yiyor. 15 Temmuz Şehitler Parkı çay salonu zarar ediyor ama insanlar burada oturup soluklanıyorlar. Katlı otopark zarar ediyor ancak ihtiyaç var ve olmak zorunda. Biz şirketlerimizin bize olan borçlarını sermaye arttırımı olarak göstermişiz ve borçları silmişiz. Olmayan bir para buharlaşamaz. Bir çok belediye de bünyesinde kurulu şirketlerle ilişkisini bu şekilde sürdürür. Şirketlerimiz her gün  denetleniyor. Tüm şirketler kendi işgal sahaları içerisinde faaliyet gösterirler. Biz halka hizmet için çaba harcıyoruz. Ancak bu tür yazılar bizim hizmet arzumuzu törpüler. Bu nedenle belediyeyi karalayarak bir yere varamazsınız” dedi.

27 GÜNDE 5 TRİLYONLUK İŞ
Kültür merkezi ile ilgili yapılan tenkitleri gündemine alan Keleş, 27 günde 5 trilyonluk iş yaptıklarına işaret ederek “Bir örnek daha vermek istiyorum. Yıllardır açılamayan Kültür Merkezini hizmete açtık. Bazı nahoş söylemler oldu. Kültür merkezinin sahnesini inceleyin. Tiyatro gösterilerinin rahatlıkla sergilenebileceği nizami ölçülerde bir sahne. 400 – 450 kişilik kapasitesi var. Canımızı dişimize taktık ve 27 günde 5 trilyonluk iş yaptık” diye konuştu.

İLK PROJEDE BAĞLANTI YOLU YOKTU
Şehirler arası terminalin ilk projesinde bir bağlantı yolunun bile olmadığını vurgulayan Keleş şöyle devam etti: “Terminalin bağlantı yolu ile ilgili eleştiriler alıyoruz. Bizden önceki vatandaş görev süresinin bitimine 1 ay kala ihaleyi yapmış. İşi müteahhide vermiş. Hazırlanan projede bağlantı yolu bile yok. Biz göreve geldik. Karayollarında bağıra çağıra işi bitirdik ve bağlantı yolu çalışmalarına başladık.”

SAAT KULESİ HALA KONUŞULUYOR
Keleş saat kulesinin hala konuşulduğunu hatırlatarak “Biz eksiklerimizi kabul ediyoruz. Eksiklerin giderilmesi için de yoğun çaba sarf ediyoruz. Örneğin saat kulesi hala konuşuluyor. Biz bir işi yaparken ekibimizle toplanırız. Belirlediğimiz hedef üzerinden bir fizibilite çalışması yaparız ve bu doğrultuda çalışmayı yürütürüz. Benin aklıma akşam bir saat kulesi geldi, araştırmadan yarın sabah Ankara’da birine bu işi vereyim diye bir şey yok. Her şey usulüne uygun yapılıyor. Ayrıca her ihalenin, her işin kapsamı ve maliyeti farklı” şeklinde açıklama yaptı.

KALICI ESERLER BIRAKMAK İSİTİYORUZ
Amaçlarının Düzce’ye kalıcı eserler bırakmak olduğunu dile getiren Mehmet Keleş “Biz Düzce’ye kalıcı eserler bırakmak istiyoruz. Örneğin Konuralp çeşmesinin ömrü 2 bin yıl. Zaman hızlı ilerliyor ve yapılacak çok şey var. Sosyal belediyecilik anlamında çok ciddi çalışmalar yapıyoruz. Örneğin yakın zamanda şehrin belli noktalarına bebek emzirme odaları oluşturacağız. Ayrıca vatandaşların ve sivil toplum kuruluşlarının önerilerine açığız” dedi.

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Damla Gazetesi (www.duzcedamla.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar