Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

Kamuflaj bol geliyordu

Kamuflaj bol geliyordu
3.11.2016 - 09:47

Hakkârinin Şemdinli ilçesinde, 9 Ekimde PKKlı teröristlerce bomba yüklü araçla düzenlenen terör saldırısında şehit düşen Jandarma Er Erkan Özdemiri hatırlatmak için, "Üniforması üzerine bol gelen minyon asker" demek yeterli.

Düzcenin Yığılca İlçesi Aydınyaya Köyündeki evinde oğlunu gözyaşları içinde anlatan anne Havvagül Özdemir, "Çok minyondu benim oğlum. Gören Bundan asker mi olur? diyordu. Üniforması bile boldu üstüne. O fotoğrafı yemin töreninden sonra evci izniyle gittiği Kocaelinde halasının evinde çektirmişti. Sonradan terziye verdik de daralttık" dedi.

AKLIMA DÜŞTÜNÜZ MERAK ETTİM ANNE
Acı haberi, Milli Eğitimde hizmetli olarak çalışan baba Şenol Özdemirin tayininin çıktığı Marmara Adasında aldıklarını söyleyen Havvagül Özdemir, "Günde 10 defa arardı Erkanım. Bir gece önce, gece yarısı saat 01.00de aradı. Vakitsiz çalınca çok korktum. Yüreğim ağzımda telefonu elime aldığımda baktım Erkan arıyor. Hayırdır bu saatte? dedim. Hiç, dedi, Aklıma düştünüz, merak ettim aradım dedikten sonra kapadı. Daha çok sabahları 8 gibi arardı" diye konuştu.

ERKANIMI ARADIM AMA KİMSE AÇAMADI
Oğlunun şehit haberini nasıl aldığını ise anne Özdemir şöyle anlattı: "Sabah uyuyakalmışım. Bir uyandım saat 10.30. Telefonumda Erkanın cevapsız çağrısı yok. Nasıl korktum. Aradım, çalıyor ama açan yok. Onlarca kez aradım. O korkuyla pencereden bakıyordum. Bir ambulans ile polis aracının evin önüne yanaştığını gördüm. Bize gelmesinler diye evin anahtarını kaptığım gibi üst komşuya kaçtım. Kapılarını çaldım çaldım, kimse yoktu. Sonra mecburen aşağı indim. İnmez olaydım..."

OĞLUM HİÇ YAŞAYAMADAN GİTTİ
Erkanın Güneydoğuda görev yaptığı için ayda yaklaşık 400 lira maaş aldığını söyleyen anne Özdemir, "Son iki aydır maaşını çekmiyor, biriktiriyordu. Tezkeremi alınca o parayla gezip tozacağım diyordu. Savaştepedeyken lise bittikten sonra bir yıl oto yıkamada çalıştı. Hiç yaşayamadan, tek bir hayalini bile gerçekleştiremeden gitti çocuğum" diye gözyaşı döktü.

Elinde cep telefonu oğlunun fotoğraflarına teker teker bakan Havvagül Özdemir, şöyle devam etti: "Perşembe günü Hakkâriden birliğinden aradılar. Erkanımın eşyalarını kargoya vereceklermiş. Sanki Erkanım gelecek gibi heyecanla bekliyorum. Yavrum üşüyordu. Buralar soğuk anne diyordu. Üşümesin diye çamaşırlar alıp gönderdim, daha eline bile geçmemişti yeni çamaşırları. Bir de benim çocuğum makarnayı çok severdi. O gidince ben de ağzıma makarna süremez oldum. Yiyemem, geçmez ki boğazımdan..."

 KAVGA BİLMEZDİ
Baba Şenol Özdemir ise şunları söyledi: "Erkan Balıkesirde doğdu. Bulunduğumuz Savaştepede iki okul vardı. Biri imam hatip, diğeri öğretmen lisesi. Puanı öğretmen okuluna yetmeyince imam hatip lisesine kaydoldu. Nasıl duygusal, nasıl kibar bir çocuktu anlatamam. Oğlumu, Sana vursalar bile sen kimseye tek bir fiske atmayacaksın tembihleriyle büyüttüm. Tek bir arkadaşıyla kavga etmişliği yoktu. Nasıl kıyarlar böyle bir cana?"

Ailesine olan düşkünlüğü nedeniyle Erkanın annesine gönderdiği mesajlarda, merak etmesinler diye neredeyse attığı her adımı haber verdiği görüldü. Telefonunun kapalı olacağından bile anne babasını haberdar eden şehit Erkan Özdemirin annesine attığı son mesajları ise şunlardı:
"Annem biz çıktık yola gidiyoruz haberiniz olsun", "Ben telefonu şarja takıyorum kapalı olacak haberiniz olsun", "Ben yol aramasındayım merak etmeyin teli açamazsam..."(Kaynak: Habertürk)

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Damla Gazetesi (www.duzcedamla.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar