Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

Kamu yatırımları konuşuldu

Kamu yatırımları konuşuldu
2.11.2016 - 17:40

Valimiz Sayın Zülkif  Dağlı Başkanlığında, İlçe Kaymakamları Düzce İl Özel İdaresi, İl Sağlık Müdürlüğü, İl Halk Sağlığı Müdürlüğü, Kamu Hastaneleri Genel Sekreterliği, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü yetkililerinin katıldığı “Aylık Yatırım İzleme Toplantısı” Makam Toplantı Salonunda gerçekleşti.

Toplantıda İl Özel İdaresi, İl Sağlık Müdürlüğü, İl Halk Sağlığı Müdürlüğü, Kamu Hastaneleri Genel Sekreterliği, İl Milli Eğitim Müdürlüğü  ile Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından yürütülen yatırımların son durumları hakkında kurum yetkilileri tarafından ayrıntılı bilgi verildi. Yatırımların daha kısa sürede tamamlanabilmesi için  alınması gereken tedbirler görüşüldü.

Toplantıda; kurumların sunduğu kamu hizmetlerinde, karşılaşılan sorunlarla bu sorunlara ilişkin çözümlere ulaşmada, kamu kaynaklarının etkin kullanılması, bürokratik engellerin kaldırılması ve çözüme ilişkin süreçlerin hızlandırılmasına yönelik değerlendirmeler, yatırımlardaki karşılaşılan  sorunlar, geleceğe yönelik beklentiler değerlendirildi. Hizmetler için öncelikler belirlenerek yatırımların verimliliği masaya yatırıldı.
Düzce Valisi Zülkif Dağlı toplantıların bundan sonra her ay rutin olarak gerçekleştirileceğini kaydederek “Bu “Aylık Yatırım İzleme Toplantısı” Kamu kurum ve kuruluşlarımızın  yatırım ve hizmetlerinin etkin olarak yapılmasını, izlenmesini ve koordinasyonunu sağlamak, İldeki kamu kurum ve kuruluşlarına rehberlik etmek ve bunları denetlemek, üzere bundan böyle her ay  başkanlığımda yapılacaktır” dedi.

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Damla Gazetesi (www.duzcedamla.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.