Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

Canla başla mücadele ediyorlar

Canla başla mücadele ediyorlar
21.10.2016 - 14:07

Düzce Valisi Zülkif Dağlı,  Muhtarlar Derneğini ziyaret etti. Vali Dağlı’nın Muhtarlar Günü’nde gerçekleştirdiği ziyarete Garnizon Komutanı Albay Bilal Güvenir, Düzce Belediye Başkanı Mehmet Keleş, İl Emniyet Müdürü İsmail Hakkı Akyüz katıldı. Muhtarlar Derneği Başkanı Yaşar Çengel yaptığı konuşmasında muhtarlar gününün ilkini kutlamanın mutluluğunu yaşadıklarını ifade etti.

Zülkif Dağlı yaptığı konuşmasında “ Burada bizim içinde, muhtarlarımız içinde böylesine önemli bir günde bir araya geldik. Sayın Cumhurbaşkanımızın talimatıyla 19 Ekim Başbakanlık makamınca muhtarlar günü olarak ilan edildi.   Tabi bizim için muhtarlar her zaman asıldır. Muhtarlarımız bizim gözümüzde, halkın gözünde hala bir mülki idaredir, mülki idarenin bir uzantısıdır. Mülki idarenin ülkemizin en uzak yerlerine kadar, köylerine kadar, mahallelerine kadar, mezralarına kadar bulunduğu arkadaşlarımızdır. Hizmette çok önemlidir. Sayın Cumhurbaşkanımızca son 3-4 yıldır özellikle külliyemizde toplanmak suretiyle Muhtarlık müessesine ne kadar önem verildiğini hep birlikte müşahede ettik. Çünkü muhtarlarımızın yaptığı fedakârlıkları yıllardır biliyoruz. Muhtarlık müessesesinin yaklaşık 180 -200 yıla yakın bir geçmişi var. Mahalle muhtarlarımız da aynı şekilde onlarda yine genel idareyle, merkez idareyle genel belediye başkanlarımızla birlikte hizmet vermek için canla başla hep birlikte mücadele ediyorlar. 15 Temmuz da yaşadığımız olayı millet olarak hepimiz biliyoruz. Orda da yine muhtarlarımızın canla başla nasıl mücadele ettiğini, bu vatanı koruma uğruna kendilerini nasıl şehit ettiklerini, şahadet mertebesine ulaştıklarını gördük. İstanbul da Üsküdar ilçemizde Acıbadem mahalle muhtarı ile Ankara’nın Kazan ilçemizde mahalle muhtarımızı şehit verdik. Onlara Allahtan rahmet diliyoruz. 241 vatandaşımızın içerisinde 2 tane de muhtarımız var şahadet mertebesinde ulaşan, diğer şehitlerimize de Allahtan rahmet diliyoruz, hepinize saygılarımı sevgilerimi sunuyorum.” ifadelerinde bulundu.

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Damla Gazetesi (www.duzcedamla.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.