Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

TAŞINMAZIN AÇIK ARTTIRMA İLANI

TAŞINMAZIN AÇIK ARTTIRMA İLANI
9.09.2016 - 11:54

T.C. DÜZCE 2. (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

 

TAŞINMAZIN AÇIK ARTTIRMA İLANI

2016/14 SATIŞ

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği,kıymeti, adedi, önemli özellikleri:

1 NO’LU TAŞINMAZIN

Özellikleri         : Düzce İl, Merkez İlçe, 609 Parsel No, YAYAKBAŞIKÖYÜ Köyü, Tek katlı ahşap ev

Adresi : Yayakbaşı köyü Merkez Düzce

Yüzölçümü         : 6.064,00 m2

Arsa Payı         : Hisseli

İmar Durumu : Tarım arazisi

Kıymeti : 174.705,00 TL

KDV Oranı         : %18

Kaydındaki Şerhler :

1. Satış Günü : 21/10/2016 günü 15:00 - 15:10 arası

2. Satış Günü : 21/11/2016 günü 15:00 - 15:10 arası

Satış Yeri         : Düzce 1.Sulh Hukuk Mahkemesi Duruşma Salonu

Satış Şartları           :

    1-İhale açık arttırma suretiyle yapılacaktır. Birinci arttırmanın yirmi gün öncesinden,arttırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu arttırmada tahmin edilen değerinin %50’sini ve rüchanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci arttırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci arttırmadan sonraki beşinci günden ikinci arttırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu arttırmada da malın tahmin edilen değerinin %50’sini rüchanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmassa satış talebi düşecektir.

    2-Artırmaya iştirak edeceklerin tahmin edilen değerin %20’si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir. Alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. %05,69 Damga vergisi,%18 KDV, %040’ın ½ tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. %2-1 Tellaliye Resmi taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

    3-İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgililerin(*)bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarına dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır. Aski takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

    4-Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

    5-Şartname ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği taktirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

    6-Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını Kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/14 satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.29/08/2016

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Damla Gazetesi (www.duzcedamla.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar