Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

Günde 2 bin 600 ton asfalt üretiliyor

Günde 2 bin 600 ton asfalt üretiliyor
1.09.2016 - 16:44


Güz döneminin başlamasıyla birlikte Düzce belediyesi de asfaltlama programını hızlandırdı. Yaz dönemi için tüm mahallelere yönelik program hazırlandığını vurgulayan Başkan Mehmet Keleş “Hava muhalefeti olmadığı sürece asfaltlamaya devam edilecek. Düzce’de asfaltlanmamış tek bir kör sokak bile kalmayacak. Bunun için gerekirse ekip sayısını ve günlük asfalt üretimini artırırız” dedi.


Asfaltlamada kaliteye önem verdiklerini işaret eden Başkan Mehmet Keleş bu konuda da şu görüşlere yer verdi “Yapılan yolun kaliteli, uygun standartlarda olması, kullanılan malzemenin ve asfaltın uygun kalitede olmasıyla mümkündür. Çünkü standartlara uygun olmayan asfalt bozulmalara neden olmaktadır. Değişen iklim şartlarında, sıcaklık farklarında zarar görmekte çok kısa süre içerisinde özelliğini yitirmektedir. Asfalt serme işi tamamen profesyonellik gerektirmekte olup, yeni asfalt serilmeden önce eski yıpranmış olan asfalt kazınarak kaldırılmakta, mazgal ve su giderleri çepeçevre hesaplanmakta, yol eğimi ve kod farkı ortaya çıkan yollarda stabilize işlemi yapılarak bilgisayar sistemlerinde kodlanıp, uzun yıllar kullanılacak olan asfalt oluşturulmaktadır” dedi.

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Damla Gazetesi (www.duzcedamla.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar