Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

T.C. DÜZCE 5. İCRA DAİRESİ

T.C. DÜZCE 5. İCRA DAİRESİ
22.08.2016 - 09:19

T.C. DÜZCE 5. İCRA DAİRESİ TAŞINMAZIN AÇIK ARTTIRMA İLANI

2015/4251 TLMT.

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymetli, adedi, önemli özellikleri:

Özellikleri : Düzce ili merkez ilçesi Çamlıevler mahallesi 106 ada 1 parsel üzerinde bulunan ES-1 blok 1 bağımsız bölüm insan sirkilasyonunun orta yoğunlukta olduğu, imarlı yapılaşmanın mevcut olduğu deprem sonrası yapılan 3 katlı ve 5 katlı yapılaşmaların hakim olduğu yerleşim biriminde yer almaktadır. İmar planında konut alanına tahsisli olup 3 yapılaşmaya izinlidir. Toplu taşıma araçları ile ulaşımı rahattır. Taşınmaz projede salon 3 oda, mutfak banyo wc hol ve 1 adet balkondan oluşmaktadır. Taşınmaz brüt 98,00 m2 dir.

Kıymeti : 88.200,00TL

KDV oranı : %1

1. Satış günü : 04/10/2016 günü 10:30-10:35 arası

2. Satış günü : 02/11/2016 günü 10:30-10:35 arası

Satış yeri : Fevzi Çakmak mahallesi Kalıcı işyerleri C blok no: 234 Oda 123 Merkez Düzce

Satış Şartları   :

    1-İhale açık arttırma suretiyle yapılacaktır. Birinci arttırmanın yirmi gün öncesinden,arttırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu arttırmada tahmin edilen değerinin %50’sini ve rüchanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci arttırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci arttırmadan sonraki beşinci günden ikinci arttırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu arttırmada da malın tahmin edilen değerin %50’sini rüchanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmassa satış talebi düşecektir.

    2-Artırmaya iştirak edeceklerin tahmin edilen değerin %20’si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir. Alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir.  Damga vergisi, KDV, ½ tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. %2-1 Tellaliye Resmi taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

    3-İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgililerin(*)bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarına dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır. Aski takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

    4-Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

    5-Şartname ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği taktirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

    6-Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını Kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2015/4251 TLMT satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.08/08/2016

(İİK m. 126)

(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleride dahildir.

*: Bu örnek, bu yönetmelikten önceki uygulamda kullanılan örnek 64’e karşılık gelmektedir.

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Damla Gazetesi (www.duzcedamla.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar