Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

Basından Düzcespor’a tepki

Basından Düzcespor’a tepki
11.08.2016 - 09:11

Düzcesbpor’un Fenerbahçe Topuk yaylasında oynadığı Denizli Büyükşehir Belediyespor maçına alınmadıklarını söyleyen  gazeteciler yönetimin bu konuda ayrımcılık yaptığını söylediler.

BİZE YASAK 3 KİŞİYE SERBEST

Fenerbahçe Topuk Yaylası tesislerinde oynanan ve 3-3 berabere biten Denizli Büyükşehirspor maçında saha içine Emrah Tuzcu’nun alındığını ancak kendilerinin alınmadığını söyleyen gazeteciler Cihat Tutkun ve Hüseyin Akçay Düzcespor yönetiminin bu konuda duyarsız kaldığını belirtirek”Bu olay bardağı taşıran damla oldu. İlk önce Düzcespor’un yeni transferleri sadece bir basına servis edildi diğer basının haberi olmadı. İkinci olay Düzcebpor yönetimi geçtiğimiz hafta Düzce 18 Temmuz şehir stadında yapılan çift kaleye basına yasak getirdi ancak yine aynı kişi çift kaleyi izledi. Yasak varsa herkesi uygulanmalı. Düzcespor yönetimi sadece bir gazeteci ile çalışmak istiyorsa kendi tercihidir.Biz Düzcespor’u yazmayız olur biter. “dediler.

BASIN SÖZCÜSÜ BASINDA AYRIM YOK

Konu hakkında bilgisine başvurduğumuz Düzcespor basın sözcüsü Taner Met kesinlikle Düzcespor yönetiminin basında bir ayrımcılığı yoktur dedi. Topuk Yaylasında oynanan maça basının alınmamasının Topuk yaylası  yönetimince alındığını söyleyen Met”Düzcespor’un Denzili Büyükşehir ile oynadığı karşılaşmaya gidemedim. Maç sonrasında gazeteci arkadaşlar beni aradı ve içeriye alınmadıklarını söylediler. Bu konuda baştan haberim olsaydı gerekeni yapardım. Biz basın ile iyi ilişkiler kurmak istiyoruz. Kesinlikle bir ayrımcılık söz konusu değildir. Emrah Tuzcu bu karşılaşmada ben görevlendirdim ve maçı çekmesini rica ettim. Bilindiği gibi maçı Youtube kanalından verdik. Ben Düzcespor ile ilgili bütün gelişmeleri anında basınla paylaşıyorum. Maç sonrasında topuk Yaylası yönetiminin Eskişehirspor ile oynanan maçta seyircilerin saha içine girdiğinden dolayı böyle bir karar aldığını öğrendim. Basın istediğini yazmakta hürdür ancak olayın gerçeği budur. Tekrar ediyorum. Herhangi bir ayrımcılık kesinlikle ve kesinlikle söz konusu değildir”dedi.

DAMLANIN NOTU

Damla gazetesi olarak Düzcespor-Denizli Büyükşehir Belediyespor maçında spor müdürümüz İhsan Çetin saha içine giremedi. Diğer arkadaşların da giremediğini gördük. Bizim kimse ile bir derdimiz ve kavgamız yok. Emrah Tuzcu bizim kardeşimizdir onunla ve ailesi ile de sorunumuz olamaz. Düzcespor yönetiminin bundan sonra daha titiz ve dikkatli olmasını tafsiye ediyoruz. Düzcespor bizim takımımız. Takımı yazmaya devam edeceğiz. Bu tür olayların tekrarlanmaması tek dileğimiz.