Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

Bu şansı bir daha yakalayamazlar

Bu şansı bir daha yakalayamazlar
2.08.2016 - 14:57

Ertan Taşlı’dan kredi kefalet kooperatifi aracılığı ile kredi kullanıp ödeyemeyen ve faize giren borçlanma ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Taşlı, 15 Temmuz’da darbe girişimi nedeni ile başvurularda gecikme yaşandığına dikkat çekerek “Ramazan ayında Sayın Başbakanımızın esnafa müjde şeklinde yaptığı açıklamalarla, Esnaf Kefalet Kooperatiflerinin aracılığı ile kullanılan kredilerde yeniden yapılanmasıyla ilgili bir çalışma başlatılmıştı. 30 Mart 2016 tarihi itibariyle borçlarını ödeyemedikleri takdirde peşin ödemeleri halinde faizlerinin silineceği açıklanmıştı.12 ve 24 ay taksitlendirme yapılacağı kooperatiflere iletilmişti. 15 Temmuz’da yaşanan kalkışma nedeniyle esnafın başvurularında gecikme yaşadı. Bu nedenle de bazı esnaflar yapılandırmayla alakalı başvurma imkanı bulamadı” dedi.

Ertan Taşlı, papılan değerlendirmeler sonucunda başvuru süresinin uzatıldığını vurgulayarak “ Türkiye genelinde gelen talepler nedeniyle Gümrük Ticaret Bakanlığımız ve esnaf kooperatifleri merkez birliğimiz ile kredi kefalet kooperatifleri merkez birliğimiz bunu birlikte değerlendirdiler. TESKOMB Genel Başkanımız Yozgat Milletvekilimiz Abdülkadir Akgül’ün talimatı ile yapılandırma süresi uzatıldı. Bu yapılandırmanın son başvuru tarihi 30 Temmuz’da bitmişti. 31 Ağustos 2016 olarak yeniden belirlendi. Esnaf arkadaşlarımız bu fırsatı kaçırmasınlar. 0 faiz ile yapılandırma şansı bir daha yakalayamazlar” diyerek esnafın borcunu yapılandırmasını istedi.

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Damla Gazetesi (www.duzcedamla.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar