Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

Mini Drone Türkiye Şampiyonası yapıldı

Mini Drone Türkiye Şampiyonası yapıldı
11.07.2016 - 14:31

Düzce birçok spora ev sahipliği yapmaya devam ediyor. Bu kapsamada Gelişmekte Olan Spor Branşları Federasyonu Havacılık Sporları Başkanlığı tarafından Gölyaka Kültür Parkta Mini Drone Türkiye Şampiyonası yapıldı. Yarışmacılar, 3 gün süre ile Gölyaka İlçesi Kültürpark’ta hazırlanan parkurda birbirleriyle yarıştı. 15 yarışmacının katılımıyla gerçekleştirin Mini Drone Türkiye Şampiyonasında çeşitli illerden yarışmacılar katıldı.

Düzce Valiliği, Gölyaka Kaymakamlığı, Gölyaka Belediyesi tarafından ortaklaşa düzenlenen yarışmanın ev sahipliğini Gelişmekte Olan Spor Branşları Federasyonu Havacılık Sporları Başkanlığı yaptı. 3 gün süre ile yapılan yarışlarda birinci Seçkin Okçebe oldu.

Dronecuların kendilerinden yarış yapılacak alan istemesi üzerine havacılık sporlarının yapılabileceği sahanın yapıldığını belirten Gelişmekte Olan Spor Branşları Federasyonu Havacılık Sporları As Başkanı Alper Kıvanç, havacılık sporunun gelişmesi için ellerinden geleni yapmaya hazır olduklarını söyledi. Alper Kıvanç, “ Dronecu arkadaşlarımız yarışmak yapmak istediklerini söylediler. Gölyaka Kaymakamlığı, Belediyesi tarafından kurulan saha ile birlikte arkadaşlarımıza bu olanağı sunduk. Çeşitli şehirlerden birçok arkadaşımız var burada. Bu sporun geliştirilmesi ve yaygınlaştırılması için elimizden geleni yapıyoruz. Organizasyon üç gün sürdü” dedi.

Gelişmekte Olan Spor Branşları Federasyonu Hava Sporları Düzce İl Temsilciliği adına Vildan Ak ise Düzce’de havacılık sporunu geliştirme adına ellerinden geleni yaptıklarını söyledi. Vildan Ak, “Gelişmekte Olan Spor Branşları Federasyona Hava Sporları olarak drone sporuna ev sahipliği yapıyoruz. Bu bizler için büyük bir mutluluk. Sportif havacılığın gelişmesi için gerekeni yapıyoruz. 29-31 Temmuz da büyük bir organizasyon yapılacak bütün halkımızı etkinliğimize bekliyoruz” dedi.

Yarışlarda birinci olan Seçkin Okçebe ise riskin olmadığı bu spora herkesi davet etti. Seçkin Okçebe, “Donelarla hobi olarak ilgileniyorum. 150 km hıza ulaşılan bir organizasyon yapıldı. 15 arkadaşımızın katılımıyla yapılan yarışlarda şans benim için iyiydi ve birinci oldum. Bizlere bu imkanı sağlayanlara teşekkür ediyorum. Riski olmayan bu spora arkadaşlarımızı davet ediyorum” şeklinde konuştu.

 

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Damla Gazetesi (www.duzcedamla.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar