Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

DTSO İZMİR'DE TOPLANTIYA KATILDI

İzmir İktisat Kongresi, 100 yıl sonra Cumhurbaşkanlığının himayesinde, Hazine ve Maliye Bakanlığının ev sahipliğinde, bu kez "Küresel Ekonomik Güç Olma Yolunda Türkiye Ekonomisi" ana temasıyla toplandı. Toplantıya katılan Düzce Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Erdoğan Bıyık, dünyanın en büyük 10 ekonomisi arasına girme hedefinin toplantının ana gündem maddesi olduğunu söyledi.

DTSO İZMİR'DE TOPLANTIYA KATILDI
3.05.2023 - 12:15
Haber Merkezi

Gazi Mustafa Kemal Atatürk liderliğinde Cumhuriyet'in kurucu kadrolarının, siyasi bağımsızlık kadar, iktisadi bağımsızlığın da kazanılması için 17 Şubat 1923'te düzenlediği İzmir İktisat Kongresi, 100 yıl sonra Cumhurbaşkanlığının himayesinde, Hazine ve Maliye Bakanlığının ev sahipliğinde yapıldı. Açılış toplantısına Hazine ve Maliye Bakanlığı davetiyle Düzce Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Erdoğan Bıyık ve Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı İbrahim Canpolat da katıldı. 

"Türkiye Yüzyılı"nın ekonomi politikalarına yön vermesi ve bir yol haritası belirlenmesi için gerçekleştirilen İzmir İktisat Kongresi’nin, ilk kongrenin 100. yılı olan 17 Şubat 2023'te yapılması planlanmış ancak Kahramanmaraş ve Hatay merkezli depremler nedeniyle kongre, 29 -30 Nisan tarihlerine ertelenmişti.

İzmir İktisat Kongresine katılan Düzce TSO Yönetim Kurulu Başkanı Erdoğan Bıyık, “Bu önemli organizasyonda Devletin her kademesinden bürokratlar ve özel sektör temsilcileri bir araya geldi. Toplantılarda Cumhuriyet'in ilk yüzyılının iktisadi değerlendirmesi yapılırken, dünyanın en büyük 10 ekonomisi arasına girme hedefi doğrultusunda bir gelecek vizyonu ortaya koyacak politikalar üzerinde duruldu” ifadelerini kullandı.


Editör: D. GAZETESİ

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Damla Gazetesi (www.duzcedamla.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar