Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

1 YILDA 472 MİLYON DOLARLIK İHRACAT

Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Erdoğan Bıyık, Düzce’de 2022 yılı içerisinde 140 firmanın 472 milyon dolar ihracat yaptığını açıkladı.

1 YILDA 472 MİLYON DOLARLIK İHRACAT
20.01.2023 - 12:24
Haber Merkezi

Düzce için yatırım potansiyeli yüksek alanları turizm, ilaç, Arge, tekstil ve organik tarım olarak sıralayan Bıyık, fındığın önemine de dikkat çekti. 

Düzce’de 5 organize sanayi bölgesinin faaliyet gösterdiğini hatırlatan Bıyık “Biz Düzce Ticaret ve Sanayi Odası olarak yaklaşık 6 bin 500 üyemiz ve bunun 500’ü sanayici olmak üzere Düzce’de faaliyetlerimize devam ediyoruz. Yaklaşık 3 ay önce yapılan Oda seçimlerinde tüm Yönetim Kurulu Üyelerimiz ve Meclis Üyelerimiz ile birlikte göreve geldik. Benim üçüncü dönemim. Odamızda 11 Meslek Komitesi, 33 Meclis Üyesi var. Yönetim Kurulumuz 9 kişiden oluşuyor. Düzce’de 5 Organize Sanayi Bölgesi var. Düzce’nin sanayisine hizmet etmeye çalışıyoruz” dedi. 

Erdoğan Bıyık 2022 yılı ihracat rakamlarını değerlendirerek “Düzce şuanda 3. Teşvik bölgesi kapsamındadır. 140 ihracatçı firma ile hizmet ediyoruz. 2021 yılı rakamlarına göre 371 milyon dolar, 2022 yılında ise 472 milyon dolar ihracatımız mevcuttur. Tabi ki merkezi Düzce’de olmayan bir çok firmamız var. Potansiyel yatırım alanları olarak, turizm, ilaç, Arge, tekstil ve organik tarımımız var. Fındık önemli bir yerde Düzce’mizde. Paketlenmiş unlu mamuller ve soğuk zincire tedarikçilik yapıyoruz. Bu anlamda, 33 meclis üyemizle gerçekten bu dönem %80 bir değişim ile genç, dinamik kadromuzla Düzce’nin ticaret ve sanayisine hizmet etmek için çalışmalarımız var” diye konuştu.


Editör: A. Beşer Karpuz

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Damla Gazetesi (www.duzcedamla.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.