Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

SARSILMAZ'DAN 1 MİLYAR 345 MİLYON LİRALIK YATIRIM

Sarsılmaz Silah Sanayi, Düzce’de mühimmat, askeri tüfek ve yarı otomotik tabanca üretimi yapacak. 1 milyar 345 milyon liralık yatırımla 286 yeni istihdam oluşturacak

SARSILMAZ'DAN 1 MİLYAR 345 MİLYON LİRALIK YATIRIM
15.01.2023 - 10:44
Güncelleme 15.01.2023 - 10:31
Haber Merkezi

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Sakarya, Düzce, Kocaeli, Bursa, Gaziantep ve Ankara'da 6’sı yeni, 1’i ilave olmak üzere toplam 7 yatırıma proje bazlı destek verecek.

Toplam tutarı, yaklaşık 26 milyar lira olan yatırımlar, 4 bin 691 kişiye ekmek kapısı olacak. Bu yatırımlar, cari açığın azaltılmasına her yıl 1,4 milyar dolarlık katkı verecek.

Proje bazlı devlet yardımlarına ilişkin Cumhurbaşkanı kararları yayımlandı.

Yürürlüğe giren kararları değerlendiren Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, “ Hedefimiz, katma değerli üretimle ülkemizi büyütmek. Bu amaç doğrultusunda adımlar atmaya devam ediyoruz.

Sayın Cumhurbaşkanımızın imzaladığı Resmi Gazete’de yayımlanan kararlar da bunun bir göstergesi. Yatırım, üretim, istihdam ve ihracata odaklanarak ülkemizi büyüteceğiz. Milli teknoloji Hamlesi’ne destek verecek bu yatırımlarla ülkemizi kalkındıracağız” dedi.

Resmi Gazete’de yayımlanan Cumhurbaşkanı kararlarına göre, Sarsılmaz Silah Sanayi, Düzce’de mühimmat, askeri tüfek ve yarı otomotik tabanca üretimi yapacak. 1 milyar 345 milyon liralık yatırımla 286 yeni istihdam oluşturacak. Cari açığın kapatılmasına yılda 105 milyon dolar katkı sağlayacak.

Proje bazlı devlet yardımı verilmesi kararlaştırılan yatırımlar, KDV istisnası, gümrük vergisi muafiyeti gibi teşviklerden yararlanacak.


Editör: D. Karpuz

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Damla Gazetesi (www.duzcedamla.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.