Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

YEDİEMİNDE BULUNAN ARAÇLARA DÜZENLEME

DTSO Başkanı Erdoğan Bıyık, yediemin parkında bulunan sürelerin dikkate alınarak, ilgili vergilendirme dönemleri için motorlu taşıt vergilerinin tahakkuk ettirilmemesi gerektiği söyledi.

YEDİEMİNDE BULUNAN ARAÇLARA DÜZENLEME
11.01.2023 - 11:49
Haber Merkezi
1

Düzce Ticaret ve Sanayi Odası (DTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Erdoğan Bıyık, yedieminde bulunan araçların motorlu taşıtlar vergisi ödemeleri ile ilgili üyelerden gelen talepler üzerine basın açıklaması yaptı.

Bıyık, ”İcra Müdürlüğü ile kamu kurum ve kuruluşları tarafından trafikten menedilerek yediemin depolarına teslim edilen taşıtların motorlu taşıtlar vergisi mükellefiyetleri aynen devam etmektedir. Bu mükellefiyet durumu, üzerinde trafik tescili kaydı bulunan gerçek ve tüzel kişilerin yediemin depolarındaki araçlarını kullanamadığı halde bu araçların motorlu taşıt vergisi ödemelerini gerektirmektedir. Bu mağduriyetlerin ortadan kaldırılması için ilgili yediemin parkında bulunan sürelerin dikkate alınarak, ilgili vergilendirme dönemleri için motorlu taşıt vergilerinin tahakkuk ettirilmemesi gerektiği kanaatini taşıyor, bu konuda bir düzenleme yapılmasını ilgili Bakanlığımızdan talep ediyoruz” ifadelerinde bulundu.


Editör: A. Beşer Karpuz

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Damla Gazetesi (www.duzcedamla.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar (1)

  • Tahir Küçük
    Tahir Küçük
    11.01.2023 20:28

    Bu konu sizi ve odanızı aşar. İşiniz olmayan şeylere atlayıp reklam olsun diye uğraşmayın. Asıl işinize odaklanın.