Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

Bu Bayram Tatlının Tadı Kaçtı

Akraba ziyaretleri yoğun olduğu için her bayram öncesinde yapılan tepsi tepsi ev tatlıları, bu sene şeker ve yağ gibi temel gıda ürünlerine gelen zamlar nedeniyle 1 tepsi ile sınırlı tutulacak. Zamlar bu yıl bayram tatlılarının tadını kaçırdı.

Bu Bayram Tatlının Tadı Kaçtı
27.04.2022 - 10:09
Güncelleme 27.04.2022 - 10:59
Özel Haber

Ramazan Bayramı yaklaşıyor. Bayramda gerçekleştirilecek ikramlar için ev hanımlarını tatlı bir telaş sardı.

Ancak bu yıl şeker, un, yağ gibi temel gıda ürünlerine gelen zamlar nedeniyle bir çok ev hanımı tatlı çeşidi ve tepsi sayısını sınırlı tutmayı planlıyor.

Tatlıda kullanılan 1 adet yumurtanın fiyatı 2.5 TL’ye kadar çıktı. Sütün kilosu 7 ile 10 TL arasında değişiyor. 5 litrelik sıvı yağın fiyatı yaklaşık 200 TL, unun kilogram fiyatı ise 15 TL’yi buldu. İç malzemesi için alınan fındık, ceviz, antep fıstığı gibi kuru yemişlerin fiyatı ise el yakıyor. 

 

Menüde maliyeti daha uygun olan sütlü tatlılara da yer verilmesi düşünülüyor. Bazı ev hanımları da tasarrufa gitmek için bu bayramda tatlı geleneğini yerine getirmeyeceğini belirtiyor.

Gıda ürünlerine gelen zamların bütçelerini zorladığı belirten hanımlar “Bu bayram daha önce olduğu gibi tepsi tepsi tatlı yapmayacağız. Belki maliyeti daha düşük tatlılar yapılabilir. Temel gıda ürünlerine gelen zamlar bütçemizi zorluyor” dediler. 


Editör: E. Varol

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Damla Gazetesi (www.duzcedamla.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar