Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

İndirimi Yapmayana Yasal İşlem

Akçakoca Belediyesi, temel gıda ürünlerinde Katma Değer Vergisi oranının düşürülmesinin ardından ilçedeki marketlerde denetim yaptı. Ekipler, olumsuz bir durum tespit etmeleri halinde hazırladıkları tutanağı yasal işlem uygulanmak üzere Ticaret İl Müdürlüğüne gönderiyor.

İndirimi Yapmayana Yasal İşlem
16.02.2022 - 17:03
Haber Merkezi
2

Akçakoca’da zabıta ekipleri, temel gıda maddelerinde uygulanan Katma Değer Vergisi'nin (KDV)'nin yüzde 8'den yüzde 1'e düşürülmesi nedeniyle denetim gerçekleştirdi.

Zincir marketler başta olmak üzere kentteki tüm marketleri kapsayacak şekilde denetimlere başlayan ekipler, raflarda etiket bulunup bulunmadığını, satılan ürünlerin kasa fişlerini kontrol edip, yüzde 7'lik KDV indiriminin uygulanıp, uygulanmadığını denetledi.
Uygulamalarda ekipler, olumsuz bir durum tespit etmeleri halinde hazırladıkları tutanağı yasal işlem uygulanmak üzere Ticaret İl Müdürlüğüne gönderiyor.


Editör: C. Karaca

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Damla Gazetesi (www.duzcedamla.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar (2)

 • cezasız kalmasın
  cezasız kalmasın
  16.02.2022 18:14

  Bunlara her gün denetim şart. Başka türlü olmaz bu iş.fahiş fiyatları uygulayanlara ceza verilmeliki bi daha yapamasınlar.bize yazık değilmi yahu!!!

 • TÜKETİCİYİM
  TÜKETİCİYİM
  16.02.2022 17:52

  Lütfen bu indirimler daha sık yapılsın. Her markez kafasına göre etkiet basıyor. bu böyle olmaz. devletimizin kararına saygı duysunlar