Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

YIĞILCALILAR HAREKETE GEÇTİ

Yığılcalılar, Sanayi ve Ticaret bakanlığının Yığılca’yı 6. Teşvik Bölge olarak ele alması için girişimde bulunacak. Oluşturulacak heyet Yığılca’nın sorunlarını siyasilere ve bürokratlara aktaracak.

YIĞILCALILAR HAREKETE GEÇTİ
23.02.2023 - 10:01
Haber Merkezi

Kocaeli Yığılcalılar Sosyal Kültürel Yardımlaşma Dayanışma Deneği Başkanı Nezih Ekrem Keleş’in ev sahipliğinde bir araya gelen dernek başkanları Yığılca’nın temel sorunlarını konuştular. 

Yığılca Kültür Turizm Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Gökhan Alkan, Karadeniz Ereğli Yığılca Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Derneği Başkanı İlyas Yıldırım, Bolu Yığılcalılar Derneği Başkanı Zeki Şahin, Gebze Çayırova Darıca Dilovası Düzceliler Derneği Başkanı Durmuş Yağcı, Körfez Düzceliler Yardımlaşma ve Dayanışma derneği Başkanı Fettah Gürbüz, Düzce Yığılca Eğitim Kültür Dayanışma ve İnsani Yardım Derneği Yönetimi adına Ahmet Kuşcu, Yunus Akkan toplantıya katılım sağlarken derneklerin başkan yardımcıları ve yönetim kurullarından isimlerde toplantıda yer aldı.

Toplantının koordinatörlüğünü ve organizasyonunu Yılmaz Yurtseven yaptı. Toplantıda çimento fabrikası gölgesine yapılacak TOKİ evleri değerlendirildi. Yığılca Dernekler Federasyonu ile ilgili olarak fikir alışverişi yapıldı. Bir sonraki toplantı da çatısının oluşturulmasına karar verildi. Düzce Yığılca Eğitim, Kültür, Dayanışma ve İnsanı Yardım Derneği Başkanlığı Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve Teşfik Akademi kurucusu Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Kuşcu dernekler ve Yığılca genelindeki programları ve planları aktardı. Projelerin değerlendirilmesine karar verildi. 

Bir sonraki programda akademik personel davet edilerek fikir ve düşüncelerinden faydalanılması gündeme geldi. Yığılca’nın genel sorunları ile ilgili heyet oluşturulup, il ve ilçe genelindeki bürokrat ve siyasilere yapılacak ziyaretlerin planlanması kararlaştırıldı. Yığılca’da yapılacak organizasyonun tarihi netleştirildi. Sanayi ve Ticaret bakanlığının Yığılca’yı 6. Bölge olarak ele alması konusunda yapılacak girişimler ele alınarak faydaları ve zararları gündeme getirildi.    (Haber Merkezi)


Editör: D. GAZETESİ

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Damla Gazetesi (www.duzcedamla.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar