Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

YURT BİNASI MÜHÜRLENDİ

Kaynaşlı Belediyesi, Sarıyer Mahallesi’nde 2010 yılında inşa edilen ve bir süre öğrenci yurdu olarak hizmet veren binayı mühürledi.

YURT BİNASI MÜHÜRLENDİ
7.01.2023 - 13:18
İHA

Gerekçe olarak Kızılay’a tahsis edilen binada Belediye’den izinsiz tadilat yapılması gösterildi. 

2010 yılında Sarıyer mahallesinde 5 bin 500 metrekare hazine arazisi üzerinde 4 bin 300 metrekare kullanım alanına sahip Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından yurt inşa edildi. 2 yıl Sosyal Yardımlaşma Vakfının bünyesinde hizmet veren yurt daha sonra KYK’ya devredildi. 2019 yılında da kapatıldı. 
Kızılay’a tahsisi gerçekleşen binanın geçici huzurevi olarak kullanılmasına karar verildi.

Kaynaşlı Belediye Başkanı Birol Şahin, ilçede yurt sorunu yaşanmasına rağmen Sarıyer mahallesinde bulunan öğrenci yurdu binasının Kızılay tarafından huzurevine dönüştürülecek olmasına tepki göstermiş ve izinsiz tadilat yapılması halinde binayı mühürleyeceklerini söylemişti.  

Bina Kızılay’ın, Belediye’den izin almadan tadilat yapmak istemesi üzerine, İmar Müdürlüğü ekipleri tarafından mühürlendi.


Editör: E. Yılmaz

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Damla Gazetesi (www.duzcedamla.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.