Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

BİR ZAMANLAR DÜZCE

Bir Zamanlar Düzce köşemizde bugün yine gazetemiz arşivinde yer alan 1998 yılına ait bu fotoğraf karesine konuk ediyoruz.

BİR ZAMANLAR DÜZCE
12.11.2023 - 16:00
Güncelleme 11.11.2023 - 16:48
Özel Haber

Fotoğrafta 3 çocuk ve 1 adam ellerindeki pankartlara yazdıkları mesajla   Düzce’nin o dönem yaşadığı sorunları dile getiriyor. Bir zamanlar Düzce'nin en önemli sivil toplum kuruluşlarından biri olan , uzun süredir sesi soluğu çıkmayan “DÜZDER “ tarafından hazırlanan pankartlarda “Plaka 81, Düzce İl”,Devlet Derse Olur, Yeşil Düzce İl Olur” ve Düzce OSB’ye Otobandan Giriş Çıkış istiyoruz” yazılı.

Düzce Organize  sanayi bölgesinde bu pankartları taşıyan çocuklar şimdi birer delikanlı  ve genç kız oldu. Düzce’liler olarak yıllardır il olmak için büyük çaba gösterdik, kampanyalar düzenledik. 12 Kasım 199 depreminin ardından Düzce  nihayet il oldu ve 81 numaralı plaka verildi.

Pankarttaki bir diğer istek olan Orngazise Sanayi bölgesinden direkt olarak Otoban bağlantı yolu ise hafızam beni yanıltmıyorsa 2017 yılında gerçekleşti. DÜZDER tarafından hazırlanan bu yazıların yıllar sonra da gerçekleşmesi ve hayata geçmesi sevindirici. Düzce İl oldu, OSB ‘dan direkt otobana giriş var. Sizlerde fotoğraflarınızla bu köşemize katkıda bulunabilirsiniz.

Haber: Kenan Işık


Editör: D. GAZETESİ

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Damla Gazetesi (www.duzcedamla.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar