Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

DÜZCE TARIMSAL ÜRETİM PLANLANMASINA HAZIRLANIYOR

Düzce Tarım Müdürlüğünde tarım ürünleri ile ile ilgili yapılacak olan çalışmalar konuşuldu.

DÜZCE TARIMSAL ÜRETİM PLANLANMASINA HAZIRLANIYOR
9.11.2023 - 16:10
İHA

Düzce Tarım ve Orman Müdürlüğünce tarımsal üretimin planlanması hakkındaki yönetmelik dahilinde ve sözleşmeli üretim konusunda ilgili şube müdürleri ile tarımsal üretim biriminin katıldığı tarımsal üretim planlaması hazırlık toplantısı yapıldı.

Tarım ve Orman Düzce Müdürü Esra Uzun başkanlığında ki toplantıda tarımsal üretim konuşuldu. Esra Uzun “Yakın geçmişte yaşanan pandemi süreci ve uluslararası gelişmelerin tarım sektörünün ne kadar önemli olduğunu bizlere bir kez daha göstermiştir.

Ekonomik, sosyal ve çevresel açıdan yaşanan gelişmeler, küresel iklim değişikliği, su azlığı, artan nüfus ve gelir seviyesi ile kentleşme sonucunda gıdaya olan talep artışı nedenleriyle doğal kaynakların etkin bir şekilde kullanılmasına imkan sağlayacak Tarım ve Orman Bakanlığımızın tedbirleriyle tarımsal üretim planlamasının yürürlüğe konduğunu ve bunun için Düzce’de hazırlık çalışmalarının başladı” dedi.

Toplantıda bitkisel, hayvansal ve su ürünleri üretimine yönelik sunumlar yapılarak önümüzdeki süreçte üretim planlaması ve sözleşmeli üretim konularında yapılacak çalışmalar ve Düzce’de münavebeye alınacak ürünler değerlendirildi.


Editör: D. GAZETESİ

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Damla Gazetesi (www.duzcedamla.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar