Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

CUMHURİYETİMİZ 100 YAŞINDA

Düzce Damla Gazetesi olarak yayın hayatımıza Cumhuriyetin 57. yılında, 1980’de başladık. Cumhuriyet ile 43 yıl geçirdik. Cumhuriyetimize sahip çıkarak, 43 yıl Düzce’de tarih yazdık.

29.10.2023 - 00:03
Güncelleme 29.10.2023 - 01:33
Özel Haber

43 yıllık yayın hayatımız süresince tüm 29 Ekim’lere büyük önem verdik. Her 29 Ekim’de gazetemiz manşetlerinde Cumhuriyetimizin önemine dikkat çektik, Cumhuriyetin değerini vurgulayan yayınlar yaptık. 

Basın, Milli Mücadele ve Kurtuluş Savaşı döneminde halkı bilinçlendirme ve yönlendirmede önemli bir görev üstlendi. Cumhuriyetin kurulmasının ardından basına verilen önem de arttı. 

Basın özgürlüğü sahip olduğumuz en önemli hakların başında geliyor. Çünkü basın özgürlüğünün olmadığı yerde diğer hak ve özgürlüklerden haberdar olunması söz konusu bile değil. 

Mustafa Kemal Atatürk her daim basının öneminin bilincinde oldu. Basının kamuoyunu yönlendirecek güce ve etkinliğe sahip olduğunu bilen Mustafa Kemal Atatürk, basının her zaman yanında yer aldı ve büyük mücadele sonucu Türkiye Cumhuriyeti'ni kurdu. 

Düzce Damla Gazetesi olarak Cumhuriyetin 100. kuruluş yılını büyük bir gururla kutluyoruz. Mustafa Kemal Atatürk’ün bizlere bıraktığı bu mirasa özenle sahip çıkacağımızın sözünü veriyoruz. Nice 100 yıllarda birlikte olmayı temenni ediyoruz.

(Haber: E. Yılmaz)


Editör: D. Damla
Youtube kanalımıza abone olarak yeni
videolarımızdan ilk siz haberdar olun.
Youtube Adresimiz

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Damla Gazetesi (www.duzcedamla.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar