Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

"AŞK VE HEYECANIMIZ HİÇ DEĞİŞMEDİ"

Düzce İl Sağlık Müdürü Dr. Yasin Yılmaz, 100 yıl önce sağlık çalışanlarının imkansızlıklarla mücadele ettiğini, bugün ise Türkiye’de sağlık alanında çağın en ileri teknolojilerinin kullanıldığını söyledi.

"AŞK VE HEYECANIMIZ HİÇ DEĞİŞMEDİ"
28.10.2023 - 12:54
Özel Haber

Düzce İl Sağlık Müdürü Yasin Yılmaz “Binalar, teknolojiler, imkânlar değişse de sağlık çalışanlarının aşk ve heyecanı hiç değişmedi” dedi.


29 Ekim Cumhuriyet Bayramının 100. yılı etkinlikleri kapsamında; İl Sağlık Müdürlüğü tarafından “100 Yıl Aynı Aşk ve Heyecanla 1923-2023” temalı fotoğraf sergisi İl Sağlık Müdürü Dr. Yasin Yılmaz’ın katılımıyla açıldı.

O GÜNLERİ ANLATAN 27 FOTOĞRAF

Düzce Atatürk Devlet Hastanesinde düzenlenen ve İl Sağlık Müdürü Dr. Yasin Yılmaz, Sağlık Yöneticileri, personeller ve Düzcelilerin katıldığı sergide, Cumhuriyetin ilk yıllarında sunulan sağlık hizmetleri ve günümüzde yürütülen sağlık hizmetlerine dair 27 fotoğraf yer aldı.

“İMKANSIZLIKLARLA KÖY KÖY GEZİYORLARDI”

Yasin Yılmaz, genç Cumhuriyetin sağlık çalışanlarının imkansızlıklar içerisinde mücadele verdiğini belirterek “Cumhuriyetin 100. yılı münasebetiyle “100 Yıldır Aynı Aşk ve Heyecanla” temalı fotoğraf sergisi açılışını yaptık. Genç Cumhuriyetin köy köy gezip tedavi yapan doktorları, fedakârca çalışan hemşireleri ve canla başla görev yapan sağlık çalışanlarının imkânsızlıklar içerisindeki mücadelelerine dair çok sayıda fotoğraf karesi sergilendi” dedi. 

“ÇAĞIN İLERİ TEKNOLOJİLERİ KULLANILIYOR”

Türkiye’de sağlık sektörünün artık imkansızlıklarla değil çağın en ileri teknolojileri ile ön plana çıktığını vurgulayan Yılmaz  “Tam 100 yıl sonra bugün, artık imkânsızlıklarla değil çağın en ileri teknolojileri ile ön plana çıkmaktayız. Binalar, teknolojiler, imkânlar değişse de sağlık çalışanlarının aşk ve heyecanı hiç değişmemiştir. Buradan ilhamla cumhuriyetin ilk yıllarında hizmet veren sağlık çalışanlarına ve sağlık hizmetlerine ait fotoğraflarlar günümüze uyarlanmıştır” diye konuştu. 

3 KASIM’A KADAR AÇIK

Dr. Yılmaz bir asrı geride bırakan Cumhuriyetin sonsuza dek güçlü kalacağının altını çizerek “Tüm vatandaşlarımızın 29 Ekim Cumhuriyet Bayramının 100. Yılını kutluyor, sergimize katılan tüm misafirlerimize teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

Fotoğraf sergisi 3 Kasım 2023’e kadar Düzce Atatürk Devlet Hastanesi hasta giriş alanında ziyarete açık olacak.

Haber: E.Yılmaz


Editör: D. GAZETESİ

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Damla Gazetesi (www.duzcedamla.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar