Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

TOKİ'DEN MÜJDE

Tarihi bir fırsat olarak nitelendirilen yeni konut kredisi kampanyası ile Bolu ve diğer illerdeki dar gelirli vatandaşlara ev sahibi olma imkanı sunuyor.

TOKİ'DEN MÜJDE
23.10.2023 - 16:23
Haber Merkezi

Hükümet tarafından başlatılan bu kampanya, Orta Vadeli Program ve 12. Kalkınma Planı hedefleri doğrultusunda uygulamaya konuluyor.

Bolu’ya TOKİ’den 206 konut yapımı müjdesi! Dar gelirli aileler faydalanabilecek

Evi olan yararlanamayacak

Kampanyadan yararlanmak isteyen vatandaşların daha önce ev sahibi olmamış olmaları gerekiyor. Evi olanlar veya evde hissesi bulunanlar bu fırsattan faydalanamayacak. Ayrıca, kredi kullanarak ev alan vatandaşların, belirlenen bir süre içerisinde evlerini satmamaları şart koşuluyor.

18 yıl vade

Sunulan krediler düşük faiz oranları ve uzun vadelerle dikkat çekiyor. Faiz oranının %1,20 civarında olması bekleniyor, ancak Merkez Bankası'nın faiz oranlarında değişiklik yapması durumunda bu oran değişebilir. Vatandaşlar için 15 yıl vade veya 2 yıl ertelemeli 18 yıl vade seçenekleri bulunuyor. Kamu bankalarının, kampanya duyurulduktan sonra kredi verme konusunda öncelikli olacağı ifade ediliyor.

Bolu’da 206 konut

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın duyurduğu "İlk Evim İlk İş Yerim" projesi kapsamında da sosyal konut ve iş yeri inşaatları devam ediyor. Türkiye genelinde 81 ilde 500 bin sosyal konut, 1 milyon arsa ve 50 bin iş yeri inşa edilmesi planlanıyor. Projede ilk temeller geçtiğimiz yıl atılmış olup, Bolu'da 206 konut için temel atılması da bu projenin bir parçasıdır.

Bolu’ya yerleşecekler için müjde

Konut kredisi kampanyası ve sosyal konut projeleri ile ilgili çalışmalar hızla devam ederken, vatandaşların uygun şartlar altında ev sahibi olmalarının yolu açılıyor. Özellikle Bolu'da yaşayan veya Bolu'ya yerleşmeyi düşünen vatandaşlar, bu projeler sayesinde uygun koşullarda ev sahibi olma fırsatını yakalayabilecekler.


Editör: D. GAZETESİ

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Damla Gazetesi (www.duzcedamla.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar