Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

"HER DAİM YARDIM ELİ UZATIYORUZ"

Düzce Güçlü Yarınlar Derneği Başkanı, Düzce Dernekler Federasyonu Genel Başkan Yardımcısı Yasemin Başak kimsesizlere, engellilere, şiddet gören kadınlara, ihtiyaç sahiplerine her daim yardım eli uzattıklarını söyledi.

"HER DAİM YARDIM ELİ UZATIYORUZ"
23.10.2023 - 12:34
Güncelleme 23.10.2023 - 12:56
Haber Merkezi

Düzce Güçlü Yarınlar Derneği tarafından 5. Düzce Buluşması kahvaltı programı düzenlendi. 

“İSRAİL ÜRÜNLERİNİ BOYKOT EDİYORUZ”

Dernek Başkanı Başak İsrail’in Gazze’ye uyguladığı saldırı nedeniyle İsrail ürünlerini boykot etme kararı aldıklarını hatırlattı. Başak “Filistin ve Gazze'de yaşananlar içimizi çok derin yakmıştır. Amerika ve İsrail masum kardeşlerimizi katlediyorlar. Hastaneye yaptığı hunhar saldırı ile 500 insanımızı katlettiler. Sınırsız ve kontrolsüz güç kullanarak fosfor bombaları ile Müslüman kardeşlerimizi yakıyorlar.

Elimizden maalesef dua etmekten başka bir şey gelmiyor Düzce Sivil Toplum Kuruluşları olarak hain İsrail'in ürünlerine boykot kampanyası başlattık. Bu ürünleri almayarak Filistin ve Gazze'ye destek olacağız. Bu kampanyayı sosyal medya hesaplarımızda paylaşalım” dedi.

İHTİYAÇ SAHİPLERİNE YARDIM ELİ UZATIYORLAR

Yasemin Başak, derneğin kısa süre içerisinde gerçekleştirdiği faaliyetler hakkında bilgi vererek “Derneğimizin kuruluş amacı kimsesizlere, engellilere, şiddet gören kadınlara, ihtiyaç sahiplerine, boynu bükük çocuklara yardım etmektir.

Kahramanmaraş depreminde birlik olduğumuzda neler yapabildiğimizi gördük. 5 kamyon, 14 kamyonet, 26 konteyner, 48 tır ile, 90 ton yakacak, 300 adet soba, bin 200 adet çadır, 200 palet su, giyecek ve erzak göndererek elimizden geldiğince yaraları sarmaya çalıştık. Ramazan ayında 2 kez, içinde depremzedelerin, ihtiyaç sahibi ailelerin ve üyelerimizin de bulunduğu iftar yemeği düzenledik.

Muharrem ayında Mevlid-i Şerif programı ve aşure dağıtımı yaptık. Güzel bir piknik ve mangal etkinliğinde bir araya geldik. Okulların açılacağı dönemde sayısız çocuğa okul forması, ayakkabı ve kırtasiye malzemesi temin ettik. 10 aileye odun ve kömür yardımı yaptık. Depremzedeler ve ihtiyaç sahibi ailelere ev ve eşya temini yaptık.

Yüzlerce aileye erzak ve kıyafet yardımında bulunduk. Bir engelli kızımıza tekerlekli sandalye temin ettik ve gelinlik giyemediği için yüreğinde uhde kalan Murat ve Gizem çiftine çok güzel bir düğün yaptık. Bunca yardıma koşarken de çeşitli cemiyetlere eşlik etmeye gayret ettik” diye konuştu.

“24 SAAT İHTİYAÇ SAHİPLERİ ÇİN ÇALIŞIYORLAR”

Düzce Sivil Toplum Kuruluşları Federasyonu Faruk Çakmak Düzce Güçlü Yarınlar Derneğinin 24 saat ihtiyaç sahipleri için çalıştığını belirterek “Her zaman yanlarındayız mesajı verdi. Çakmak konuşmasına şöyle devam etti: “İstanbul, Kocaeli, Ereğli, Akçakoca ve Düzce’deki Sivil Toplum Kuruluşları (STK) beş aydır örnek bir dayanışma sağladık.

STK’ların çalışma alanını genişletmek ve kurumsal yapılanmasını hızlandırmak için verimli bir süreç yürütüyoruz. Düzce’deki STK başkanlarımız Türkiye’de örnek olabilecek güzel projeleri yaşama geçiriyorlar. Bugün, 5.Düzce Buluşmasını gerçekleştiren Düzce Güçlü Yarınlar Dernek Başkanımız Yasemin Başak’ı içtenlikle kutluyorum. İhtiyaç sahibi ailelere 24 saat hizmet sunuyorlar. Yasemin Başak Başkanımızın her zaman yanındayız. Desteğimiz artarak devam edecektir.”

5. Düzce Buluşması’nda İstanbul Avrupa Yakası Düzceliler Derneği, Kocaeli Düzceliler Derneği, Düzce Ağrılar Derneği, Düzce Erzurumlular Derneği, İstanbul Akçakocalılar Derneği, Körfez Düzceliler Derneği, Kdz. Ereğli Düzceliler Derneği, Düzce Anneleri Derneği, Umut Gönüllüleri Derneği, Düzce Romanlar Kültür Derneği, Düzce Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı, Düzce Karslılar Derneği, Düzce Aşiyan Derneği, Düzce Sanat Edebiyat Derneği, BAMYAD Bağımlılıkla Mücadele Derneği örnek bir birliktelik sağladılar. 

Güçlü Yarınlar Dernek Başkanı Yasemin Başak, Düzce Serbes Muhasebeci ve Mali Müşavirler Odası Başkanı Birol Aksu, Düzce KAMUSEN il Başkanı Murat Acar, Cumhuriyet Halk Partisi  Düzce Merkez İlçe Başkanı Sinan Doğan ve Yönetim Kurulu, İş insanı Muammer Kaplanoğlu ve katılımcılara teşekkür etti.


Editör: D. GAZETESİ

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Damla Gazetesi (www.duzcedamla.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar