Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

TURİZMİ GELİŞTİRECEK PROJELERE İMZA ATILACAK

Düzce Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Yönetim Kurulu Başkanı Erdoğan Bıyık, Batı Karadeniz Bölgesi’nin turizm adına çok zengin kaynaklara sahip olduğunu ancak, turizm pastasından hak ettiği payı alamadığını söyledi. Bıyık, bölge odaları olarak yeni dönemde turizmi geliştirecek projelere imza atacaklarını kaydetti.

TURİZMİ GELİŞTİRECEK PROJELERE İMZA ATILACAK
26.05.2023 - 11:53
Haber Merkezi

(TSO) Yönetim Kurulu Başkanı Erdoğan Bıyık ve Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Mutlu, Zonguldak  TSO Yönetim Kurulu Başkanı Metin Demir'e çalışma ziyaretinde bulundu. 
Toplantıda, bölgesel ekonomik gelişmeler ve ekonomi dünyasına yönelik ortak geliştirilebilecek projeler hakkında istişarelerde bulunuldu.

Erdoğan Bıyık özellikle turizmin önemine vurgu yaptı. Bölge odalarının turizmi geliştirecek projeler üreteceğini kaydeden Bıyık “Batı Karadeniz Bölgesi turizm adına çok zengin kaynaklara sahip olsa da yeterli ilgiyi görmemekte ve turizm pastasından hak ettiği payı alamamaktadır. Bölge odaları olarak yeni dönemde bölge turizmini geliştirecek projeler üretmemiz gerekiyor.

Biz Düzce TSO olarak bunun ilk adımı olarak odamız bünyesinde Turizm Ar-Ge birimini kurarak çalışmalarımıza başladık. Bu çalışmalarımızı bölgeye yayarak yerli ve yabancı turistleri bölgemize çekmek, bölgemizdeki turizm potansiyelini hakkıyla değerlendirmek istiyoruz.

Metin Demir Başkanımız ile yapmış olduğumuz istişarede aynı çizgide olduğumuzu fark ettik. En kısa zamanda çalışmalarımızı olgunlaştırarak ortak projelere imza atma konusunda da hemfikir olduk. Misafirperverliklerinden dolayı sayın başkanımıza teşekkür ediyoruz” şeklinde konuştu.


Editör: D. GAZETESİ

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Damla Gazetesi (www.duzcedamla.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar