Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

"YAPACAĞIMIZ ÇOK İŞİMİZ VAR"

AK Parti Düzce Milletvekili Ercan Öztürk, Düzce için yapmak istediği çok şey olduğunu söyledi.

"YAPACAĞIMIZ ÇOK İŞİMİZ VAR"
21.05.2023 - 11:14
Güncelleme 22.05.2023 - 12:27
Haber Merkezi

Düzce Tv'de Mehmet İbrahimoğlu ve Cihat Tutkun'un sunduğu "Gündem Seçim Özel programına konuk olan AK Parti Düzce Milletvekili Ercan Öztürk, yaşadığı şehir olan Düzce için yapacağı çok şey olduğunu söyledi.

Öztürk, "Bize göre de yapılması gerek çok şey olduğu için bu yola çıktık, hepimiz bu şehirde yaşıyoruz, sonrasında yapamazsam diye de büyük büyük laflarda etmek istemiyorum, hepimizin yaşadığı Düzcemizde nelerin eksik olduğunun farkındayız.

Ankara ve İstanbul'un arasında en yeşil bahçeyiz, Sakarya'ya göre çok bakir kalmış bir alanız, ama bu özelliğimizi yeterince ön plana çıkaramıyoruz.

Bizim artık Düzce'de daha fazlı sanayi yerine, daha fazla tarım ve turizm dememiz gerekiyor. Bunun yerel yönetimleri, STK ları gibi bir çok bileşeni var, bunların hep birlikte hareket etmeliyiz. Sanayileşmede belli noktaya geldik, bu da yeterli bence, artık tarım ve turizme el atma zamanıdır. 

Düzce'de yaşayıp ta henüz ilimizin tarihi turistik yerlerini görmeyen vatandaşlarımız var. İşim nedeni ile bir süre şehir dışında kaldım, orada öalıştığım arkadaşım bana Düzce'nin yaylalarından bahsetti, ben kendi kendime mahcup oldum, dedim ki..ilk iznimde her yeri gezeceğim, geldiğimde de her yeri gezdim.

Düzce'de yaşayıp Konuralp Antik Kentini görmemiş hiç kimse olmamalı, yaylalarını şelalelerini… Gerekirse mahalli idarelerle iş birliği içerisinde okullarımızdan başlayarak bunu önce kendi insanımıza gösterip tanıtmamız gerekiyor.

Ben turizm alanında bunu yapmaya yatkın olduğunu düşünüyorum, daha sonra da özel sektörle birlikte yatak kapasitesini arttırıp tüm Türkiye'de Düzce'mizin tanıtımını yapmalıyız.

 Ayrıca bizim Darıcı ve Sinirci mahallemiz bölgenin tahıl deposuydu, yapılacak tesislerde tekrar bu ürünlerin satılıp hem köylümüz vatandaşımız kazanır hem de istihdam sağlanabilir. Bunun da Düzce'mize her alanda faydalı olacağına inanıyorum.


Editör: E. Varol

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Damla Gazetesi (www.duzcedamla.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar