Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

ÇİFTÇİLERE YÜZDE 50 SU DESTEĞİ

Çiftçilerin 2023 yılına ilişkin tarımsal amaçlı su kullanım hizmet bedellerinin yüzde 50’si devlet tarafından karşılanacak.

ÇİFTÇİLERE  YÜZDE 50 SU DESTEĞİ
17.05.2023 - 13:15
Özel Haber

Düzce Ovası Sulama Birliği desteklemeden faydalanmak isteyenlerin 24 Mayıs tarihine kadar başvuruda bulunması gerektiğini duyurdu. 

Tarımsal Sulama Amaçlı Su Kullanım Hizmet Bedelinin Desteklenmesine İlişkin Cumhurbaşkanı Kararı, Resmi Gazete'de yayımlandı.

Alınan kararla sulama sahalarında tarımsal üretim yapan çiftçilerin, üretim maliyetlerinin azaltılması ve rekabet güçlerinin artırılması amaçlanıyor.

Düzce Ovası Sulama Birliği desteklemeden yararlanmak isteyen üreticilere uyarılarda bulundu. Son başvuru tarihinin 24 Mayıs 2023 olduğu hatırlatıldı. 

Ayrıca Düzce Ovası Sulama Birliğine geçmişten gelen 2005-2022 yılları arası borcu olan çiftçilerin Resmi Gazetede 12 Mart 2023 tarihinde yayınlanarak yürürlüğe giren 7440 sayılı "Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılması ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun"un faiz indirimi ve taksit imkanlarından faydalanabilmeleri için 31 Mayıs 2023 tarihine kadar Birliğe müracaat etmeleri istendi. 

Destekten yararlanacak üreticilerde aranan şartlar şöyle sıralandı; 
Çiftçi Kayıt Sistemine kayıtlı olmaları, Destekleme ödemesine esas veriler ile ÇKS sistemindeki verilerin uyumlu olması, Üreticilerin bu desteğe şahsen veya yasal temsilcisi aracılığıyla Düzce Ovası Sulama Birliğine 24/05/2023 tarihine kadar başvuruda bulunması, Sulama Birliğine kayıtlı olması (üye olması ve sulama tesisinden faydalanma sözleşmesini imzalamış olması), (Destekten faydalanmak isteyen üretici hali hazırda sulama birliğine üye olmamışsa öncelikle üyelik işlemi tamamlanır), Su kullanım hizmet bedelinin %50’sinin tamamını dönemi içerisinde Birlik tarafından ilan edilen ödeme takvimine uygun olarak ödemiş olması, Su kullanım hizmet bedelinin %50’sinin Sulama Birliği hesabına aktarılması için tebliğin ekinde düzenlenen muvafakatname ile başvurmuş olması.


Editör: D. GAZETESİ

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Damla Gazetesi (www.duzcedamla.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar