Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

BALIK FİYATLARI ARTTI

Düzce'de av yasağı ve olumsuz hava şartları sebebiyle tezgahlardaki balık fiyatları arttı.

17.05.2023 - 10:56
Güncelleme 17.05.2023 - 12:53
İHA

Balıkçı Tuncay Kılıç, hem 15 Nisan'da başlayan av yasağının hem de olumsuz hava şartlarının zaman zaman fiyatların yükselmesine sebep olduğunu ifade ederek, "15 Nisan'dan sonra büyük teknelere yasak geldi, kıyı balıkçılığı devam ediyor. Hava koşulları da pek öyle ideal gitmiyor.

Az balık çıkıyor. Az balık çıktığı için de fiyatlar biraz daha yükseldi. Balık var, ilerleyen zamanlarda biraz fiyatlar aşağıya çekilir ama ortalama bu seyirde devam eder" dedi.

Küçük teknelerin az balıklarla limana döndüğünü söyleyen Kılıç, "Bu yüzden fiyatlar böyle. Mezgit ve istavritin kilosu 120 ila 130 lira arasında değişiyor. Normal kelle balıkları arasında palamut var, çinekop, çupra, levrek var. Fiyatlar 60 ile 80 lira arasında değişiyor. Balığın tezgaha gelme durumuyla ilgili fiyatlar aşağıya veya yukarıya çıkabilir" diye konuştu.

 

 

 


Editör: D. GAZETESİ
Youtube kanalımıza abone olarak yeni
videolarımızdan ilk siz haberdar olun.
Youtube Adresimiz

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Damla Gazetesi (www.duzcedamla.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar