Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

ARILARI TANIYIP BALLI KEK YAPTILAR

Düzce Üniversitesi’nde özel gereksinimli çocuklara arıcılık eğitimi verildi. Eğitim kapsamında ballı kek yapıp yiyen çocuklar eğlenceli bir gün geçirdi.

ARILARI TANIYIP BALLI KEK YAPTILAR
10.05.2023 - 11:18
Haber Merkezi

Düzce Üniversitesi Arıcılık Araştırma Geliştirme ve Uygulama Merkezi (DAGEM), Hacı Hidayet Türkseven Özel Eğitim Uygulama Okulu yürütücülüğünde yapılan "Sürdürülebilir Bahçe Temelli Eğitim Uygulamalarının Otizm Spektrum Bozukluğuna Sahip Bireylerde ve Onların Ebeveynleri Üzerine Etkilerinin Değerlendirilmesi ve İçerik Oluşturması" isimli TUBİTAK 4008 projesi kapsamında ilkokul ve ortaokul çocuklarına eğitim verdi.

DAGEM Müdürü Doç. Dr. Meral Kekeçoğlu, Müdür Yardımcısı Dr. Öğrt. Üyesi Münir Uçak, Arıcılık Programı Öğretim Görevlisi Tuğçe Çaprazlı, Ögrt. Gör. Dr. Emine Sönmez ve Uzm. Biyolog Songül Bir tarafından verilen eğitimlerde katılımcılara; arı ailesi, arı biyolojisi ve arı ürünleri konusunda bilgiler verildikten sonra arı kolonilerinin başında uygulamalı eğitimler verilerek arılar tanıtıldı.

Eğitimciler eşliğinde özel gereksinimli çocuklara ballı kek yaptırılarak, eğlenceli söyleşilere devam edildi. Oyunlar eşliğinde bal arılarında iletişim ve arı dansları hakkında bilgilendirilen çocuklara, ebeveyn eğitimleri de verildi. 

Özel gereksinimli çocuklar için son derece yararlı geçen program fotoğraf çekimi ve sertifika töreni ile son buldu.


Editör: D. GAZETESİ

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Damla Gazetesi (www.duzcedamla.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar