Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

TEKNOFEST'TEN DÜZCE'YE BAŞARI

Düzce Fen ve Teknoloji Hafız Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri TEKNOFEST'e katılıp, elde ettikleri başarılarla Düzce’yi gururlandırdı. Öğrenciler finalist olarak katılacakları Aksaray'da gerçekleştirilecek olan Roket Yarışması'nda da iddialarını ortaya koyacaklar.

TEKNOFEST'TEN DÜZCE'YE BAŞARI
5.05.2023 - 10:56
Haber Merkezi

Düzce Fen ve Teknoloji Hafız Anadolu İmam Hatip Lisesi, Türkiye'de milli teknolojinin geliştirilmesi konusunda kritik rol oynayan birçok kuruluşun paydaşlığıyla düzenlenen Türkiye'nin ilk ve tek havacılık, uzay ve teknoloji festivali TEKNOFEST 2023'e damga vurdu.

Düzce Fen ve Teknoloji Hafız Anadolu İmam Hatip Lisesi açıldığı ilk günlerden itibaren bünyesinde oluşturduğu "STEAM" merkezinde öğrencilerin yer aldığı "FenTek Teknoloji Takımları" her geçen gün hedef büyüterek yoluna devam ediyor. Bu yıl 6.sı gerçekleştirilen TEKNOFEST'e , 4 farklı kategoride, 5 projeyle katılan Düzce Fen ve Teknoloji Hafız Anadolu İmam Hatip Lisesi ödüllere doymuyor.

Elektrikli Araba'ya 2 Ödül Birden
TEKNOFEST lise kategorisinde gerçekleştirilen "Uluslararası Efficiency Challenge Elektrikli Araç Yarışları"nda "FenTek EC" takımı "Performans 4.lüğü" ve "Yerli Ürün Geliştirme Teşvik Ödülü "3.lüğü" ödüllerini almaya hak kazandı.
Aydınlatma Dronu'yla Harika Performans

TEKNOFEST 3. Liselerarası İHA Yarışmasında ise "FenTek İHA" takımı Aydınlatma Dronu'yla "Performans Ödülü" sahibi oldu. Düzce Fen ve Teknoloji Hafız Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri 27 bin Türk Lirası değerindeki ödülü almaya hak kazandı.

Uçan Araba'da Finalist
"FenTek Yazılım" takımı ise TEKNOFEST Uçan Araba kategorisinde rapor aşamasında elde ettiği 3.'lük ile finalist takım olarak yarışmada yerini aldı.

Şimdi Sıra Rokette
TEKNOFEST kapsamında yakın tarihte Aksaray'da gerçekleştirilecek olan Roket Yarışması'na da finalist olarak katılan "FenTek Roket" takımı hem kendi geliştirdikleri roket, hem de geliştirilmesine katkı sağladıkları diğer bir roket ile iddialı bir şekilde yarışmaya hazırlanıyor.

 


Editör: D. GAZETESİ

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Damla Gazetesi (www.duzcedamla.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar