Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

SÖNMEZ İŞÇİLERE DESTEK ÇIKTI

Milletvekili Adayı Fethi Sönmez, Vatan Partisi Düzce İl Başkanlığı’nda düzenlediği basın toplantısında  işçilere destek çıktı. 

SÖNMEZ İŞÇİLERE DESTEK ÇIKTI
2.05.2023 - 16:25
Haber Merkezi

Milletvekili Adayı Fethi Sönmez, Vatan Partisi Düzce İl Başkanlığı’nda düzenlediği basın toplantısında  işçilere destek çıktı. 
    Mala zarar verme suçunu içeren 49.maddeden ve sendikalaştıkları için işten atıldığı belirtilen Aluform Pekintaş işçileri 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nde Vatan Partisi’ni ziyaret etti.  
    Feti Sönmez, sendikaya üye olan  işçinin işten atılmasının  adeta kader  haline getirildiğini ifade ederek “ İşverenler anayasal hak olan sendikalaşmaya ters bakıyorlar. Sendikaya üye olan işçileri uydurma gerekçelerle işten atarak tazminat ve işsizlik maaşını dahi almalarını engelliyorlar.  
    Düzce’yi köle pazarı olarak gören sanayicilerin burada yeri yoktur. Bunu kabul etmiyoruz. Ya boyun eğeceksin ya da senin sicilini bozarım, iş de bulamazsın diye tehdit etmek kölecilik mantığıdır. İşçi arkadaşlar mahkemeye verdiler ve sendikal faaliyetten dolayı işten atıldıklarını ispat edecekler. Bu yasa değişmeli. İşverenlerin ‘’Param var istediğimi atarım,istediğimi yaparım’’ tutumunu şiddetle kınıyoruz.Parayla istediğini yapma hakkı olmamalı ” dedi.
    İşçiler, mücadeleden vazgeçmeyeceklerini belirterek Vatan Partisi’ne teşekkür ettiler. (Haber Merkezi)


Editör: D. GAZETESİ

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Damla Gazetesi (www.duzcedamla.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar