Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

''20 YILDA KADINLAR İÇİN ÇOK ŞEY YAPTIK''

AK Parti Kadın Kolları Genel Başkanı ve Düzce Milletvekili Ayşe Keşir, 20 yılda kadınların iş yaşamına katılımını arttırmak için bir çok farklı çalışmaya imza attıklarını söyledi.

''20 YILDA KADINLAR İÇİN ÇOK ŞEY YAPTIK''
2.05.2023 - 14:11
Güncelleme 2.05.2023 - 14:27
Özel Haber

Keşir, AK Parti iktidarında eşit işe eşit ücret düzenlemesinden, yarı zamanlı çalışmaya, engelli çocuğu olan annelere erken emeklilik fırsatından, analık izni düzenlemesine, kadını önceleyen onlarca kararın imza altına alındığını hatırlattı.   

Kadınların iş hayatına katılımını sağlamak için yasalarda pek çok düzenleme yaptıklarını söyleyen Keşir, “İş ve aile hayatını uyumlandırmak için bunu da AK Parti yaptı deme gururunu yaşadığımız ilklere imza attık. Son 20 yılda iş hayatında kadınlar lehine yapılan bazı düzenlemelerden bahsedeceğim.

Ülkemizde ilk defa eşit işe eşit ücret yasalarımıza 2003 yılında AK Parti döneminde girdi. Yine engelli çocuğu olan annelere 5 yıl erken emeklilik düzenlemesini 2008 yılında gerçekleştirdik. 2011 yılında analık izni düzenlemesini yaptık ve 16 hafta ile bu düzenlemeyi gerçekleştirdik. Bugün uygulanıyor” dedi. 

Keşir, yarı zamanlı çalışma uygulamasının önemine değinerek “2016 yılında son derece önemli bir düzenleme daha yaptık. Yarı zamanlı çalışmayı getirdik ve kadınların iş ve aile yaşamını uyumlaştırmadaki beklentilerini özellikle karşılamak istedik. Daha pek çok düzenleme var” diye konuştu.

 

HABER: Ç. ÖZKURT


Editör: D. GAZETESİ

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Damla Gazetesi (www.duzcedamla.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar