Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

YEREL VE BÖLGESEL MEDYALAR BULUŞUYOR

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) tarafından ikinci kez düzenlenecek “Yerel ve Bölgesel Yayıncılar Buluşması”, Sakarya’da gerçekleştirilecek. Toplantıya Düzce’deki medya kuruluşlarının temsilcileri de davet edildi.

YEREL VE BÖLGESEL MEDYALAR BULUŞUYOR
24.04.2023 - 16:01
Haber Merkezi

Türkiye’de yayın yapan uluslararası ve ulusal yayıncılarla geçen yıl düzenlediği çeşitli toplantılarda yayın hizmetleri alanındaki beklenti ve talepleri ilgili kuruluşlara ileten RTÜK, yerel ve bölgesel radyo ve televizyonları aynı çatı altında buluşturduğu ilk “Yerel ve Bölgesel Yayıncılar Buluşması”nı İç Anadolu bölgesi yayıncıları için Konya’da gerçekleştirmişti.

İkinci buluşmanın adresi Sakarya’da
13 ayrı ildeki radyo ve televizyonlara davet gönderen RTÜK, toplantı ili olarak Sakarya’yı belirledi. Sakarya ili çevresindeki Bartın, Bilecik, Bolu, Bursa, Çankırı, Düzce, Eskişehir, Karabük, Kocaeli, Kütahya, Yalova ve Zonguldak illerindeki medya kuruluşlarından temsilciler, 29 Nisan’da RTÜK’ün ev sahipliğinde bir araya gelecek.

Yerel görsel ve işitsel medya kuruluşlarını destekleyen Üst Kurul, farklı illerden gelen radyo ve televizyon temsilcilerinin istek ve önerilerini dinleyecek. Toplantıda Üst Kurul yetkilileri de, yayıncılık alanına dair sunumlar yapacak. Alınan notlar çerçevesinde RTÜK bünyesindeki ilgili birimler toplantı çıktılarını yakından takip ederek sorunların çözümlerini hayata geçirecek.

“İkinci Yerel ve Bölgesel Yayıncılar Buluşması”’nın adresi, Serdivan Belediyesi Kültür ve Kongre Merkezi olacak.


Editör: D. GAZETESİ

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Damla Gazetesi (www.duzcedamla.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar